Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miféle szívritmus zavar lehet ez?

Miféle szívritmus zavar lehet ez?

Figyelt kérdés

Néha csak úgy, minden ok nélkül, de leginkább, mikor sietek fel a lépcsőn, időnként egy pillanatra dobban egy nagyot a szívem és közben fájdalmat érzek, de csak arra az egy pillanatra, talán szúró fájdalomként tudnám jellemezni.És nem sugárzik ki, csak pontosan a szívem táján érzem.

Ez már évek óta van.Ritkán, de idegesítő eléggé.Voltam terhelése,meg mindenféle szív vizsgálaton, 24 órás EKG is,Ct vizsgálat is,de semmi baját nem találták a szívemnek, pedig fura dolgokat tud művelni.Van, hogy pár pillanatig össze-vissza ver, vagy csak hirtelen nagyon gyorsan ver pár pillanatig, de a legidegesítőbb ez a nagy, fájdalommal kísért dobbanás.annyit láttak a 24 órás ekg-n, hogy vannak ritmuszavarok, de azt mondták, azok nem veszélyesek.Régebben volt mitralis prolapszusom, de az ultrahang szerint az javult, szinte teljesen megszűnt.Mondjuk, nem értem, hogy szűnhetett meg magától?

Most concor tablettát szedek.A ritmuszavarra nem sokat ér.

Mi lehet ez a probléma?Valakinek hasonló tapasztalat?


2012. jún. 7. 13:42
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nagyon sok embertől hallható ugyanez a probléma! Manapság főleg fiataloktól! Alapjában szívritmus-zavar, ami járhat az általad leírt dobbanásokkal is! Egyértelmű túlhajszoltság és stressz a kiváltó ok! Én Propafenon-t szedtem rá (kb. 5-6 évig, majd abbahagytam! 7 éve semmit nem szedek, változtattam az életstílusomon! Már nem 11 órákat dolgozom, mint régebben, hanem csak 6-8 órákat, és nem idegeskedek annyit, nem vagyok túlterhelve sem (csak néha-néha)! Persze ehhez szerencse is kellett, de ez más téma.... A Propafenon nagyon jó gyógyszer, állítólag életünk végéig lehet szedni, minden későbbi mellékhatástól mentesen! Ezt még akkor több helyről is lekádereztem! A lényeg: valahogy iktasd ki a stresszt az életedből! Nyugtasd le magad, meditálj rendszeresen (!), agykontrolloz, stb... Tényleg!
2012. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nekem pontosan ugyanez van pár hónapja.
2012. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az a baj,hogy hiába mondják,hogy nem veszélyesek. ijesztő és ez van..

Concor nem viszi le neked nagyon a vérnyomásod?

nekem eddig nem használt.csak levitte vérnyomásom.

2012. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Túlhajszolva nem vagyok szerintem, mivel álláskeresőként elég régóta itthon vagyok, bár nem lustálkodok, mindíg csinálok valami hasznosat, de tudok piheni, ha kell (fizikailag), lelkileg viszont tényleg nehezen kapcsolódok ki.Sok a stressz, aggodalom, "idegbeteg" vagyok sokszor.20 éves koromban kezdődtek ezek a panaszok, minden különösebb ok nélkül.Azelőtt észre sem vettem a szívem..

Pánikbeteg is voltam, évekig.Azon segített a concor elég sokat, a vérnyomásomat nem túlságosan vitte le, csak pont ideálisra, de vannak napok, mikor semmit sem ér...Mondjuk, biztos, hogy a vérnyomásom is a stressztől ugrál, mert más oka nem lehet.Amúgy elég egészségesen élek, a kevés mozgás és a stressz az egyetlen hiba, de amúgy a többire nagyon ügyelek.

2012. jún. 7. 14:28
 5/13 anonim ***** válasza:
mintha magamat olvasnám.
2012. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

neked nem mondták konkrétan,hogy pszichésen lehet?

amúgy nehéz elhinni,én sem hiszem el,hogy pánik lenne.

Az másmilyen, én is voltam pánikbeteg évekig,de ilyenem sosem volt még.

És nem sok minden mutatott nekem sem Az UH meg a holter 24,

csak hogy tachikardia,néha gyorsabban megy a szívem.Amit én úgy élek meg,hogy kettőt bedobog,egyet kihagy és így tovább...és érzem a mellkasomban,nyakamban.Amikor este lefekszem még jobban érzem,nehéz nem rá figyelni.Nálam mintha fizikai aktivitásra fokozódna ez.

2012. jún. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
és azt elfelejtettem,hogy nagyon fáradékony vagyok.Bár nekem alacsony a vérnyomásom 90 körüli.Vérszegény nem vagyok,szóval nem attól van.Magnéziumot is szedtem most,az sem segített
2012. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A doktornőm mondta, hogy szerinte pszichésen lehet.De ez olyan hihetetlen, mivel akkor is előfordulnak a tünetek, mikor épp nyugodt vagy vidám vagyok.Fura mód, ha dühöngök, akkor bezzeg semmi bajom...Nem lehet ezen eligazodni.

A magnézium semmit nem ér, legalább is nekem...

2012. jún. 7. 14:58
 9/13 anonim ***** válasza:

Velem is ugyan ez van!

Csak nekem régen ez olyan volt, hogy egyszer hirtelen elkezdett nagyon gyorsan verni a szívem, és nyomni a fejem. Fél éves vizsgálatsorok után végül megműtöttek, katéteresen, abláció. Valamit elégettek a szívem mellett, valami eret vagy ideget, ami a tachycardiát okozta.

Azóta nincs ilyen bajom, csak ez amit te is leírtál, nagyon rá tudok pánikolni, mert félek, hogy valami bajom van még is.

De szerintem neked is meg nekem is csak stressztől van vagy valami ilyesmi, de hát megértelek, én is megijedek az ilyen hirtelen dobbanásoktól.:S

2012. jún. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Rajtam is végeztek ablaciót, amit "rejtett szívritmuszavar" okozott. Áll. az emberek 30%-a születik ezzel a hajlammal, csak nem mindenkinél jön elő. Ezt a heves szívverést egy idegnyaláb okozza, ami -ha beindul- mint egy "áramkör" körbe-körbe szalad. Ezt az "áramkört" szakítják meg katéteres lézerezéssel, tehát nem tud újból beindulni. A rejtett szívritmuszavart nehéz megállapítani (elváltozás nincs a szíven, minden okésnak látszik),nekem pont egy ilyen roham közben készítettek ekg-t és így derült ki. Nagyon hálás vagyok az orvosnak, hogy megszabadított ettől a szörnyű betegségtől és csak egy fél centis heg maradt utána. A fura dobbanások nálam is megmaradtak, de ez valszeg azért van, mert az idegpályák megpróbálnak "visszanőni". Gondolom több fajta zavar létezik, de a lényeg, hogy gyógyíthatóak, csak jó szakembert kell keresni.
2012. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!