Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire komoly a szívritmus...

Mennyire komoly a szívritmus zavar?

Figyelt kérdés

Tegnap állapította meg nálam a doki. Mert múltkor rosszul lettem. A vérnyomásom most 145/105. Igazából most egész jól érzem magam.

Valaki azt mondta ez nem komoly betegség. Nem tudom, de nekem már az is elég ijesztőnek hangzik, hogy valami van a szívemmel.....


2009. nov. 10. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Doki mit mondott?
2009. nov. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 16 éveskoromban állapítottak meg szívritmus zavart,ami nagyon sok embernek van,csak nem tud róla.Soha semmi komoly bajom nem volt ebből,ma 70 éves vagyok.Nem kell kétségbe esni miatta.
2009. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jók ezek a pár napnyi "tanítsuk meg a kedves beteget" mókák. Egyszer találtak a tüdőmben "elváltozást", még szinte gyerek voltam. Két nap kellett, hogy a másik orvos elmondja, hogy sok oka lehet, legtöbbször nátha visszahúzódott maradványa. Két napig kb temettem magam, aztán már csak a kétségek maradtak, hogy "mi van, ha X, és ha Y, és ha Z?" Aztán újabb röntgennel kiderült, hogy a felvételen volt az "elváltozás". Mellesleg barátnőm szívhangjával összevetve az enyém erős aritmiában dobog, gyerekkori EKG-n nem is egyszer mondták, hogy "szívzörej", ami ártalmatlan. Erőmnél vagyok harminc felé, és megelégszem a levegő oxigéntartalmával... Pedig csak most hagytam abba a cigit :)
2009. nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia nekem kb 2 hete állapították meg, de nekem nem a vérnyomásomban volt változás hanem a pulzusomban mert 160 volt..... csináltak EKG-t meg kaptam infúzión valami gyógyszert. 25.-én megyek szívultrahangra. Nekem is azt mondta az orvos hogy az emberek 30-40%-ának van és semmi baja nem lehet tőle, max ha elájulok és beverem a fejem. Bétablockolót még nem kell szednem, csak ha lesz még tünet. De amúgy két fajtája van a szívritmuszavarnak, az egyik hogy ha nagyon gyors lesz a pulzus, a másik hogy ha nagyon lassú. A nagyon lassú a veszélyesebb.
2009. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekemis megállapították, de az emberek nagy hányadának van szívritmuszavara, csak a fele nemis tud róla. ez egyáltalán nem komoly, nekemis van igaz nekem másért, hogy az egyik billentyű az másképp áll, mint kéne...de még erre is aztmondta a doki, hogy nemnagy dolog, mondtam neki h dohányzom, akkormégcsak napi 3 szálat szívtam, és aztmondta h ennek nemfog ártani még a cigi sem. aztmondta h maratoni futó már nemleszek az életben, de hát ezzel nemvesztettem túőlsokat :D
2009. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, van amikor komoly. Apámnak gyorsan vert a szíve sokszor, persze dokinál pont nem, így nem foglalkoztak vele. Pár évre rá szívinfarktust kapott, 36 éves volt. Ilyen is van...
2009. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Lehet, hogy van ami nem komoly, de van olyan szívritmuszavar ami az. Sőt akár stroke-hoz is vezethet! Úgyhogy szerintem ha szívritmuszavarra utaló jelek vannak, mindenképpen ki kell vizsgáltatni szakemberrel, nehogy nagyobb probléma legyen.

apukámnak is komoly szívritmuszavara volt/van, és szerencsére elment dokihoz, kapott is olyan gyógyszert, ami arra is jó, hogy ne legyen stroke-ja. nem is tudom pontosan mit. de a lényeg, hogy már nincsen baj. :)

egyébként a napokban talált az apukám facebook-on egy hasznos oldalt, ahol egy csomót tájékozódik erről a dologról. nézzétek meg: "ne adjon esélyt a stroke-nak" ez az oldal címe!

vigyázzon magára mindenki! :)

2011. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!