Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet kalciumhiány, ha ezt érzem?

Lehet kalciumhiány, ha ezt érzem?

Figyelt kérdés

Érzem, hogy néha ha lehajolok (ez április óta van meg) akkor fáj a gerincem, hátam környékén. Mostanában (június eleje) ha "összegömbölyödöm" elalvás előtt, akkor is fáj a hátam, meg most takarítottam és ahogy ülök a gép előtt, most is fáj. Nem sajog, nem őrületesen fáj csak picit.


Étrendem lejjebb.


2012. jún. 13. 11:13
 1/2 A kérdező kommentje:

18 éves lány vagyok. Fogyiztam, fogyi után volt egy mániám (2 éve) hogy a cukor egészségtelen, rossz kb. 8 hónapig alig ettem cukrot és zsírt CSAK sajt, kefir formájában vittem be (olívaolajat se, semmit, vajat margarint pláne nem, húst nem eszem) de napi 1800 kcalt bevittem

Vega vagyok.


Aztán ismét elkezdtem cukrot enni, egyre többet az utóbbi 1 évem csak a cukorról szólt. Tudom hogy a cukornak köze lehet a kalciumhiányhoz: eszméletlen mennyiségeket megettem egy hét alatt, most igyekszem csökkenteni ill. édesítőt használni. Meg most elkezdtem émelyítőnek találni a cukros dolgokat, de volt hogy egy nap 2 tábla csokit sütit, snickerst lekvárt is megettem télen... őrület.


Most sajtot kb. 3 naponta eszek, kefirt néha, vagy natúr joghurtot. Olajos magvakat nem, vega vagyok szal hús nem jön szóba tojás sem.


Lehet kalciumhiány ha ezt a hátfájást érzem?

Ja meg "ropog" a nyakam, a térdem néha, a bokám meg kiskorom óta kattog. Van hogy a vállam is "kiroppan néha"

2012. jún. 13. 11:16
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet. Olajos magvakat miért nem eszel? Vegáknak legjobb kalciumforrás a szezámmag.
2012. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!