Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezek a testhőmérsékleti...

Ezek a testhőmérsékleti értékek normálisak még? Aki szakmabeli vagy érintett, válaszoljon kérem!

Figyelt kérdés

Ha egy mód van rá, nem szeretném magam alávetni a hosszú vizsgálatsornak.


A testhőmérsékletem napközben általában 36.8-37.0 között váltakozik - hónaljban mérve, higanyossal, 10 percig. Néha felmegy 37.1-re, 37.2-re, főleg a ciklus második felében, de néha ciklustól függetlenül is. Vannak időszakok, napok, mikor előfordul késő délután, kora este a 36.6, 36.7 is, de általában ennél magasabb...


A háziorvosnak ezt elmondtam, kb. ugyanígy, mint itt leírtam. Szerinte lehet attól, hogy serdülő vagyok, lehet stressztől, fáradtságtól illetve a ciklus is befolyásolja.

Az interneten olvastam orvos válaszol rovatban olyat is, ahol az orvos 37-re (illető déli órákban mérte, 5 percig, hónaljban, higanyossal) azt mondta, hogy tökéletes; de olyat is, ahol 37.0-37.3 miatt kivizsgálást javasolt.


A legtöbb cikk 37.2-ig normálisnak tartja a testhőmérsékletet; csak épp azt nem tudom, hogy hol mérve?

Ugye a maghőmérséklet magasabb, mint a hónaljban mért. Ezek szerint az én hőm tényleg nagyon sok, kóros lehet.

Ugyanakkor sokszor írják, hogy a szájban, végbélben mért adatokból le kell vonni 0.5-öt, mert úgy lesz hiteles az adat.


Most akkor mi, melyikre vonatkozik, melyik igaz?

A 37.2-ig jó érték, amit számos cikk említ, hónaljban mért érték, vagy végbélből felet kivonva? Vagy végbélben mért érték, hónaljihoz felet hozzáadva?


2012. jún. 13. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:

A maghőmérsékleted tényleg más, mint amit hónaljban mérsz, de ettől még a fent írt értékek teljesen normálisak. Ciklus valóban befolyásolja, peteérés környékén magasabb a nőkben, napközben is van egy természetes ingadozása.


Fejtörést maximum akkor kell okozzon, ha a nálad szokásos értékektől eltérően viselkedik. Tehát ha teszem azt múlt hétig általánosan nézve (ugyanezzel a hőmérővel) a napi átlag 36,5 volt csak, és most 37,2, akkor lehet gyanakodni fertőzésre, és akkor célszerű kivizsgálni is.


De ekkora eltérések, amiket írtál, önmagukban teljesen normálisak még, nem kell különösképp aggódni szerintem.

2012. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

2 éve tapasztaltam először, akkor nem foglalkoztam vele.


Idén gondoltam, hogy megint mérem. Egy hétig vagy 36.8 vagy 36.9 vagy 37.1 volt a napi maximum.

Aztán később egy hónapig a kérdésben leírt értékek, 36.8, 36.9 átlaggal, 36.6 minimummal és 37.2 maximummal.


Régen 36.3 volt a hőmérsékletem, de gondolom, nem számít. Az kb. 7-10 éve volt, a pubertás elején.


Két éve és kb. fél éve is volt laborom, 10 mm/h ill. 4 mm/h süllyedéssel (nőknél úgy tudom, 15-ig normális, szóval...), normális fehérvérsejtszámmal, egyik alkalommal CRP-t is néztek: épp, hogy nem nulla volt.

Tehát vér alapján gyulladásom nincs.

2012. jún. 13. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi bajod nincs, és bár a laboreredmények nem épp maiak, akkor pont tényleg nem volt gyulladásod :) Nemi működésed, táplálkozásod, életmódod, stressz szinted, ilyesmik miatt ez a szint állt be, és nem mellesleg ez egy teljesen egészséges szint.


Nem aggódnék. Ha néha-néha nézed, és még feljebb kúszik (37,5 fölé, de tartósabban), akkor járnék utána a helyedben maximum.

2012. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

37.2 fölé csak nagy stressz, kiborultság esetén - de olyankor gondolom akár 38 is lehet, tehát nem mérvadó -, zajló vagy nemrég lezajlott fertőzés során szokott menni.

37.2-nél megáll, szerencsére, kopp-kopp.



Ja, rossz közérzetet nem okoz. Sőt, nem is érzem, mert mikor azt hinném, hogy épp nincs, akkor van, amikor azt hinném, van, nincs. Tehát csak a hőmérőtől tudom...



Egészségügyben dolgozol? Nem bizalmatlanság, csak, hogy milyen forrásból hallom, hogy meg tudjak nyugodni.

2012. jún. 13. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
:) Még nem. Majd ha megvan a diploma, úgy (remélhetlőeg) 2 év múlva
2012. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor asszem mégse kell bizalmatlan legyek. :)

Gondolom, Nektek ez a kérdés alapdolog.

2012. jún. 13. 14:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, de vizsgaidőszak van, ilyenkor mi rendszeresen megzakkanunk, és olykor hülyeségeket is beszélünk, néha észrevétlenül :D De ez is természetes :)
2012. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor most miattad lesz bajom, ha nem vizsgáltatom ki, többek között miattad... :D

Na jó, neem...


Köszönöm a segítséget, és hajrá a vizsgákhoz!

2012. jún. 13. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Hehe :) Már érzem a jogászokat a nyakam körül :p


Mindenesetre nincs mit, és kösz, igyekszem :)

2012. jún. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!