Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Belebetegszem az érettségi...

Belebetegszem az érettségi miatti izgalomba. Hogyan szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most érettségizem. Már csak a szóbelik vannak hátra csütörtökön, de borzasztóan izgulok miattuk. Eddig is majd' felemésztett az ideg, és úgy tűnik, ráment az egészségem. Már lassan két hete alig alszom, folyamatos rémálmok gyötörnek, és ahányszor felkelek, rohanok a wc-re, mert hányingerem támad. (Nem, nem lehetek terhes.) Emiatt állandóan fáradt vagyok, de ami jobban zavar, az a fájdalom, amit tegnap óta érzek. Néhány másodperces szünetek elteltével folyamatosan összehúzódik a mellkasom, ami nehézlégzést, és borzasztó fájdalmat okoz. Ez pontosan olyan érzés, mint amikor vizsgán ülök, és pánikszerűen tör rám, hogy úristen, ennek jól kell sikerülnie. De ez most állandósult, és semmit nem tudok tenni ellene. :(


Nagyon el vagyok keseredve emiatt, és szerintem nem fognak egyik napról a másikra elmúlni ezek a tünetek, ha végre leérettségizem. Mit csináljak? Vagy legalább ezt a két napot hogyan éljem túl?


2012. jún. 19. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Lazíts, ne hergeld magad. Ez hiszti is ám!

Ha már az érettségivel ennyire izgulsz, mi lesz majd a továbbtanuláskor!? Az érettségi nevetségesnek fog tűnni visszagondolva...


Szedd össze magad, a tanulásra figyelj, iktass be pihenést, tereld el a gondolataidat arról, hogy izgulsz a vizsga miatt. Az izgulás bizonyos szintig természetes, de messze nem ennyire!

Az adrenalint az előnyödre fordítsd (jól jön az majd, csodákra leszel képes miatta), ne pedig belebetegedj.


Ezt is meg kell persze tanulni, van olyan, hogy vizsgarutin, majd rájössz. De akkor se betegítsd bele magad. Minden agyban dől el, ez is.

2012. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyilván egy kicsit izgul az ember az érettségi előtt 1-2 nappal, meg aznap. De ez beteges, amit te csinálsz... Máskor is volt már rá példa, hogy ennyire izgultál?
2012. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyelőre gondolni sem merek arra, mi lesz egyetemen, ha felvesznek... amúgy mindig is ilyen izgulós típus voltam, de ennyire még sosem aggódtam semmiért. :(
2012. jún. 19. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!