Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a teendő, ha nem merek...

Mi a teendő, ha nem merek pszichológushoz fordulni a depressziómmal?

Figyelt kérdés
Tudom, h szükségem lenne pszichiáterre, jártam is egyhez, de semmit sem bírtam neki elmondani a problémáimról. Fogalmam sincs miért van ez. De már nagyon szenvedek. Minden nap öngyilkosságon jár az eszem. Fizikai tüneteim is vannak. Nem tudok aludni. Szeretnék valamilyen kezelést kapni és végre meggyógyulni.

2012. jún. 24. 03:10
1 2
 1/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Pedig ez a probléma csak akkor szűnik meg, ha beszélsz róla valakinek, nem feltétlenül kell dilidokihoz menni, kezdetnek megtenné egy családtag, barát, de néha még egy új ismerős is, akinek elmondhatod a gondjaidat. A fizikai problémákkal pedig keresd fel a háziorvost, hátha valami testi dolog áll a háttérben ami kiváltja a depressziódat és simán kezelhető egy kis vitaminnal, vagy gyógyszerrel.
2012. jún. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Te egyedül is ki tudsz mászni a sz@rból.

Állj a sarkadra, hogy Te nem hagyod magad. Akkor is élsz és akkor is mész tovább ha a pokol kapui dőlnek rád.


Ui. Ha egyedül kijössz belőle, megedződsz, megerősödsz. Gyógyszerektől a személyiséged nem fejlődik, és még gyógyszerfüggő is leszel.

2012. jún. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2012. jún. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%

1. Kezdd azzal, hogy ami nagyon fáj, azt "kiírod" magadból. Előveszel egy darab üres papírt és elkezded mint egy levelet írni (kitalálsz magadnak egy képzeletbeli barátot, barátnőt, akinek megcímzed) és leírod neki, hogy mi az, ami nagyon bánt, amivel valaki fájdalmat okozott neked stb.

Ha végeztél, tedd félre, majd amikor még eszedbe jut vele kapcsolatban valami, akkor hozzáírod.

Pár nap múlva, ha úgy érzed, hogy kész a levél, fogd meg, a WC-kagyló felett gyújtsd meg, ha elégett húzd le, és erősen gondolj arra, hogy mindez már a múltté, nem nyomaszt tovább, túladtál rajta.

2. Amikor majd úgy érzed, hogy ismét "feltört, előjött" benned valami hasonló fájdalom, sérelem, bánat, egy másik "levélben" ismét "kiírod magadból", elsírod a hozzá kapcsolódó könnyeidet, és amikor kész, azon is továbbadsz.


3. Ha úgy érzed, hogy valakivel szemben mérhetetlen haragot, indulatot érzel, végy elő egy kispárnát, a nyújtófát, vagy söprűt, és kezdd el püfölni, mondogasd meg neki a magadét. Add ki a benned levő fájdalmat, a sértettséget, mindent, amit vele kapcsolatban érzel.


Előbb-utóbb eljön az idő, amikor már annyival könnyebbnek érzed magad, hogy beszélni is képes leszel róla, hidd el, ha "elkezdel" túladni valamilyen formában a benned zajló problémákon, nagyon gyorsan eljutsz arra a szintre, hogy egy szakember segítségét is képes leszel igénybe-venni.

2012. jún. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
lehet van benne valami amit az utolsó írt, én kb 1 éve itt kezdtem kiírni magamból a dolgokat és utána tudtam rávenni magam hogy orvoshoz menjek
2012. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Na, aki azt írja, hgoy egyedül is ki tudsz jönni belőle, az még tuti nem volt a depresszió közelében sem.... Ha valaki tényleg beteg, az egyedül nem tud kikászálódni sehogy sem.

Figyelj, próbáld meg ezt: Írd ki magadból a dolgokat, ha jobban megy úgy, és utána azt is odaadhatod a pszichológusnak! Nekem legalábbis bevált. Én, mikor először voltam a pszichiáternél (engem körzeti doki küldött, mert már annyira gáz állapotban voltam) nem voltam képes egy szót sem kinyögni, egyszerűen úgy éreztem, hogy képtelen vagyok beszélni a problémáimról. Aztán megbeszéltünk egy másik időpontot, én meg otthon szépen kiírtam magamból összegyűjtve, hogy mi az, amit nem tudok/merek elmondani. Aztán következő alkalommal a "levelet" odaadtam a pszichiáternek, hogy elolvassa. Mondjuk még odaadni is baromi nehéz volt, de sokkal könnyebb, mint kimondani. És utána hogy ő hozta szóba, tett fel kérdéseket, sokkal könnyebben ment a dolog... Lehet, hogy nem válik be, de egy próbát megér!

2012. jún. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, csak még annyit tennék hozzá, hogy nem kell feltétlenül gyógyszerrel tömni magadat! Pszichiáterek hajlamosak rögtön gyógyszert felírni, ezért előbb próbálkozz pszichológussal, ő nem is írhat fel, és lehet, hogy neked tökéletesen elég lesz a beszélgetés! Engem a pszichológus irányított a pszichiáterhez (A pszichológushoz meg a körzeti doki, azt elírtam xD) mert nekem kellett a nyugtató, ahhoz hogy addig is normálisan el tudjam végezni a dolgaimat, míg nem jön javulás.

De nem feltétlenül kell dilibogyókat szedni, mert esetenként tényleg többet árt, mint használ.


Nagyon drukkolok neked, hogy jobban legyél!!! Majd megírod ide, hogy sikerült-e eljutni a dokihoz?

2012. jún. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Jó ötlet, hogy amit kiírsz magadból, azt nem égeted el, hanem szépen elrakod, és amikor már megvan a kellő erőd ahhoz, hogy szakemberhez fordulj, elviszed neki.


Ha úgy érzed, hogy mégis jobb szeretnél konkrét személynek írni, az én privimre nyugodtan írhatsz, amiben tudok segítek!

2012. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nagyon jó válaszokat kaptam!! Ki fogom írni magamból a dolgokat. Lehet az elején még elégetem, aztán ha már jobban leszek, megtartom és megpróbálom megint a pszichológust, de már a levéllel. Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2012. jún. 24. 11:18
 10/20 anonim ***** válasza:
Miért vagy depressziós kis barátom?
2012. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!