Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen orvoshoz kell fordulni...

Milyen orvoshoz kell fordulni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Lehet nem ebbe a kategóriába tartozik a kérdés, de jó lenne ha kapnék rá választ.


Fogyni szeretnék, de hiába próbáltam ki bármilyen fogyókúrát rendszeres mozgás mellett, egyszerűen nem fogyok szinte semmit.

Arra gondoltam, hogy lehet valami áll az egésznek a hátterében, ami csak orvosi vizsgálattal deríthető ki.


Tehát ilyenkor milyen orvoshoz kell fordulni, hogy kiderítsem miért nem sikerül fogynom?


2012. jún. 27. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Első körben körzeti orvos, ad beutalókat - egy általános vérvételt néznek + pajzsmirigy+ belgyógyász. Sokszor pajzsmirigy hormon rendellenesség áll a háttérben.
2012. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Háziorvost keress fel, ő útba fog igazítani. Engem is elküldött vérvételre, amikor túlsúly miatt kerestem fel.
2012. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a vérvételből semmi nem derül ki, akkor endokrinológushoz.


Nem írtad, mit próbáltál ki és mekkora a túlsúlyod, de a divatmódszerek NEM működnek (sőt, hízlalnak is), de sokan pl. arra sem gondolnak, hogy az egészséges ételek is hízlalnak, ha valaki többet eszik belőlük, mint kéne.

Ha nincs betegséged, akkor esetleg kérd dietetikus segítségét, aki összeállít neked megfelelő étrendet.

2012. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenek előtt házorvoshoz menj, hiszen neki kell tovább utalnia szakvizsgálatokra!
2012. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet. Hormonzavar is okozhatja. Az is lehet, hogy pszichoterapeuta kell. Teljes kivizsgálást igényel. Írd meg, ha kiderült, hogy mások is tanulhassanak belőle.
2012. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 6. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!