Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ilyen "furcsa" a...

Mitől lehet ilyen "furcsa" a hőháztartásom?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is imádtam a hideget. Ha kicsit is mozgok, azonnal sok hőt termel a szervezetem, kimelegszem.


Most 30 vagyok, 7-8 éve rászoktam, hogy télen (minusz 10 fokban is) éjjel magamra nyitom az ablakot úgy alszom, ruha nélkül. Állítólag néha le is rúgom a takarót és izzadok.


Az utóbbi 1-2 évben a melegre is immunis lettem, csak a bőröm bírja nehezen a napsütést, míg régen 25 fokban meg akartam fulladni, most a 37-38 fokot is jól viselem, ha nem tűző napon vagyok (fényérzékeny fehér bőr).


Másik szokásom, hogy ha nagyon leizzadtam, ventillátor vagy légkondi alá állok és "lefujatom" magamról az izzadságot, amíg száraz nem leszek, nagyon jól esik.


Sok helyen olvasom, hogy másik légkonditól, vagy akár ventillátortól is megbetegszenek.

Ezért is furcsállom, hogy alig vagyok beteg, légúti betegségből a legdurvább az utóbbi 10 évben egy-két orrfolyásos nátha volt télen.


Mitől lehet ez? Létezik, hogy nekem ennyire eltérő a hőháztartásom az átlagtól?


Egyetlen dolgot viselek nagyon rosszul: a párás meleget, attól fulladok és nagyon rosszul érzem magam.

A sima melegtől csak lelassulok, de nem zavar.


2012. júl. 3. 16:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!