Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megúsztad ezt a hőséget...

Megúsztad ezt a hőséget rosszullét, ájulás nélkül?

Figyelt kérdés
Én már alig várom, hogy vége legyen. Úgy érzem, hogy minden nap nehezebben bírom. Egyre fáradtabb, elcsigázottabb vagyok, semmihez nincs erőm. Olyan jó lenne már, ha rendesen felfrissülne az idő.
2012. júl. 10. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán kibírtam, még sosem ájultam el. (alkohol nélkül)
2012. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Ájulás nélkül igen, mert nem kellett egy helyben sokáig állnom.

Rosszulléteim voltak...

2012. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hol laksz?


itt tegnap óta esik,20 fok alig volt reggel

Borsodból irok


egyébként nem ájultam,nem lettem rosszul,jól birom a hőséget,délen át nem megyek napra,lakást hűtöm mindenféle módszerrel

2012. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul viselem. Egész nap folyik rólam a víz, naponta 4-5 liter vizet megiszok, semmihez nincs kedvem. Egyik nap már olyan rosszul voltam, hogy végigaludtam a napot (sose tudok aludni napközben). Egész éjszaka fuldoklok a hőségben, már több, mint egy hete.

Szerencsére a fejfájás most nem volt annyira meghatározó, ezen csodálkozom is.

Sosem bírtam a meleget, kisgyerekként is utáltam kimenni, ha meleg volt... Legyen már tél. :)

20/l

2012. júl. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bp-i vagyok. Korán reggel itt is elviselhetőbb volt az idő, de azért még ma is elég meleg van. Már most lehet 27-28 fok, szerintem kora délután ma is simán 30 felett lesz.
2012. júl. 10. 11:29
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Itt az Alföldön a legrosszabb ahogy néztem az időképen. Eddig még nem ájultam el, de rosszul voltam szinte napi szinten, mikor a dolgaim intéztem.

25/N

2012. júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Eddig még megúsztam.

Dél-Alföld: lakásban 32 fok, odakint még mindig 36 körül, előrejelzés szerint hétvégére is csak 31-32 fokra "hűl" ezen a részen.

2012. júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Eddig megúsztam.

Pest, panellakás, szobában 28-30 celsius, ki csak akkor megyek ha muszáj.

2012. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem ájultam el, nem vagyok az a típus, viszont szinte minden nap rosszul voltam. Az utóbbi napokban néha megszédülök, megfájdul a fejem, egyszer-kétszer kicsit homályosabban láttam pár mp.-ig.


Az első pár napot jól bírtam, akkor még a lakás sem volt annyira átmelegedve, meg estére valamennyire lehűlt a levegő és lehetett jól szellőztetni. Most már viszont éjszaka sem megy lesz 25-26°C alá a hőmérséklet, a levegő meg sem mozdul, nyitva vannak ugyan éjszaka az ablakok, de nem sokkal jobb a helyzet. Ráadásul lakótelepen a betonrengetegben ugyan mit várunk, ide egy igazi, markáns hidegfront kellene, hogy kivigye a meleget. Hétvégén már 29°C volt a lakásban, pedig tavaly szigeteltettünk, de hiába, egész délután süti a nap a legnagyobb falfelületet.

Tegnap jött egy kis felfrissülés, dörgés, villámlás, jégeső. A városban egy helyen több helyen le kellett zárni az utat, mert állt a víz az utakon, annyi eső leesett. Kicsit felfrissült a levegő, egy órán keresztül kellemessen hűvös idő volt, fújt a szél, gyorsan ki is szellőztettünk, de délután ismét fülledt, párás meleg volt.


Gyakran megy a ventilátor, néha bevizezem a pólómat, a csuklómat, gyakran mosom meg az arcomat. A nyakamat, tarkómat jegelem, így elviselhetőbb a hőség. Ha dolgom van, azt koradélelőtt vagy késődélután próbálom elintézni, köztes időben itthon vagyok.


De érdekes, a lakótelep végére, ahol kertek kezdődnek gyakran lemegyek, ott van árnyék, levegőn is vagyok és jó a társaság is. :) Késődélután pl. kellemesen mozog a levegő és pár fokkal hűvösebb van. Amikor jövök haza érezni is, hogy ahogy közeledek a lakótelephez egyre melegebb, állottabb idő van.


Nem vagyok nyár ellenes, sőt, de nagyon jó lenne végre egy igazi, nagy hidegfront, ami kinyomná innen ezt a meleget és utána rendszeres csapadékkal beállna a hőmérséklet kb. 30°C-ra.

17/L

2012. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez volt a csont, de nem az eső!

D.u. 4 körül jött egy akkora borulás, úgy nézett ki, az marad meg, aki úszni tud. Széllel, dörgéssel, már csuktuk az ablakokat, hogy ne legyen huzat.

Úgy elment a fejünk felett, hogy egy csepp eső nem sok, annyi sem esett! Brü-hü-hü! (Dél-Alföld)

2012. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!