Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért lehet az, hogy iskolai...

Miért lehet az, hogy iskolai ünnepségeken szinte mindig rosszul lesz, elájul egy-két lány?

Figyelt kérdés
Történt már veled is ilyesmi?

2012. máj. 7. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az egy helyben való állás, a hőség (a melegtől az erek kitágulnak, a vérnyomás leesik) - zárt térben a "friss levegő" hiánya miatt. Általában ezek miatt esik le egy ember vérnyomása és akkor elájul. Az ájulás egy önmagát rendező folyamat, tehát pár percen belül magukhoz kell térniük, ha nincs nagyobb baj. Érdemes ilyenkor maguknál tartani egy kis vizet, ha tudják, hogy ilyesmire hajlamosak. Az ájulást általában sápadtság, erős verítékezés, légszomj, szédülés előzi meg - érdemes erre figyelni és időben szólni. Ekkor gyorsan le kell őket ültetni, lábukat szív vonalánál magasabbra emelni, pár korty vizet itatni, árnyékba - levegőre vinni őket. Legnagyobb veszélye, hogy beüthetik a fejüket.

Én is szoktam magam rosszul érezni, de tudom mire figyeljek és általában időben leülök valahová.

2012. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!