Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon félek az injekciós...

Nagyon félek az injekciós tűtől, a szúrástól. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A vértől még nem is félek annyira, viszont nem tudom elviselni azt a gondolatot, hogy valaki pl. injekciós tűvel vért akar tőlem venni. Én ott meghalnék. Vagy mostanában rászoktam a vámpíros könyvekre, filmekre. Ha belegondolok hogy a vérét szívja ki egy embernek, rosszul leszek. Félek minden vérszívótól, denevértől, vagy már attól ha valahol nagyon sok szúnyog van, és megrohamoznak. Nagyon rossz így, már attól elájulok ha csak belegondolok. :S Mit tegyek?

2012. júl. 13. 01:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindig kérd, hogy fekve szúrjanak meg, akkor kisebb eséllyel ájul el az ember :)
2012. júl. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős helyzet. Mióta az eszemet tudom, oltásoknál és vérvételeknél állandó vendégem az ájulás.

Én is csak azt tudom mondani, amit az első: kérd, hogy fekve vegyék le a vért (bár már így is sikerült elájulnom egyszer).

2012. júl. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát megoldás nem igazán van rá. :/ Mindegy, azért köszi. :)
2012. júl. 14. 16:23
 4/4 anonim ***** válasza:

hát nem, nem sok van.

én is rettenetesen féltem.. ha az orvos/nővér rosszul veszi le a vért, akkor az nagyon tud fájni utána is, viszont nekem eddig egyetlen egyszer egy doki úgy vett vért, hogy semmit nem éreztem belőle és azt hittem el sem kezdte még (kb. 7-8 éves lehettem). azt hiszem azóta nem is voltam vérvételen, csak egyszer, de az is fájt. utána meg az iskolai oltás volt és nem fájt, pedig nagyon nagyon féltem.. maga a szúrás, a tű, mint neked. de aztán megbarátkoztam vele és az oltás sem fájt! (:

2012. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!