Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kérek fogorvosnálkaphatok...

Ha kérek fogorvosnálkaphatok az injekciós érzéstelenítő elött lidocain spray-s érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés

Körzeti fogorovásnál így vajon mennyibe fog kerülni...

Nagyonm félek elmenni a fogorvoshoz... de van egy lyukas fogam és be kéne tömetnem mert már nagyon nagy rajta a luk. nem is fúrástól meg töméstől félek,mert tudom h adnak elötte érzéstelenítőt hanem attól h azt tűvel adjűk be. Tűfóbiám van. De tudom h hatásosabb mint a spray-s érzéstelenítés. Ha megfizetem vajon a körzeti ad elötte egy olyan nekem és mennyért?


2012. febr. 2. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Én magánorvoshoz járok, és lekeni lidocainnal a számat mielőtt beadná az érzéstelenítőt. Nem tudom, mennyibe kerül, nekem ingyen csinálja, de eleget fizetek a tömésért :))
2012. febr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem befújta régebben a körzeti fogorvos, és nem kért érte egy fillért sem, de még így is éreztem a szúrást, magánorvos nem fújta be és meg sem éreztem az injekciót, tehát be lehet azt adni fájdalommentesen is.
2012. febr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Évajulival értek egyet: ha jól adja be az orvos az injekciót, akkor tényleg meg sem érzed, kb. annyi az egész, mintha körömheggyel nagyon finoman hozzáérnél az ínyedhez.. érzed,hogy valamit csinálni fognak ott, de mire elkezdhetnél félni, az orvos már be is adta az injekciót :) Az ecsetelés/spray szerintem sem érhet semmit, mivel az felületileg, csak a nyálkahártyát érzésteleníti el, az injekciót pedig az ideg köré szúrják és ez az, ami beadáskor fáj. Anno a bölcsességfogaimmal elég sokat kellett szenvednem, egyesével vésték őket és két különböző szájsebésznél is megfordultam vele. Az első orvosnál tényleg a széktámlát szorítottam, mert nagyon fájt a lidokain injkeció, a második dokinál viszont meg sem éreztem!
2012. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, rosszul gondolod. Én kaptam lidokain sprayt az ínyemre, utána adott be 3 szurit, de így nem fájt.
2019. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!