Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire befolyásolja a vas...

Mennyire befolyásolja a vas szedése a vérképet?

Figyelt kérdés
A kisfiam nagyon étvágytalan,van amikor 1 kanál levessel és más folyadékkal van,van olyan nap mikor reggelire 1 szelet szalámit eszik kenyérnélkül és folyadékot iszik egész nap,1héten kb.2nap van olyan hogy 1 étkezése normális,vagyis ebédre megeszi a levest,vagy reggelire egy pici szendvicset,ez engem nagyon nyugtalanit,mondtam az orvosnak,ő vércukor szintet mért jó volt,és írt vasat ez volt februárba,igaz volt olyan nap mikor nem kapott vasat mert eleinte tejet ivott igaz 2.5 de most hogy meleg van nem kell neki.Egyépként3,5 éves és 12 kg, most is mondtam az orvosnak mert félek más probléma van, de ő azt mondta abba kell előtte hagyni a vasat egy pár hétre!Érdekelne másnak is a véleménye hogy mennyire befolyásolja a vérképet a vasszedése főleg ha nem egypár hétre hagyom abba hanem egy hét után viszem vérvételre.Ja és vitamint is próbáltam neki több fajtát is de nem vált be,most meg ugy vagyok hogy lehet nem is vitamin kell hanem antibiotikum.

2012. júl. 15. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A vasat épp a vashiányos vérszegénységre adják, tehát - elvileg - meglátszik a vérképen a vaspótlás (a szérum vas, ferritin, tranferrin-szaturáció, haemoglobin, haematocrit érték a normális tartományba kerül a vaspótlás hatására). A vaskészítmény felszívódására és kiürülésére is időre van szükség, tehát hosszabb kihagyás után érdemes újabb vérképet nézetni.
2012. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves anyuka!

Ha teheted, ne barkácsold a gyerekedet. nagyon pontosan tartsd be az orvos utasításait. Egyébként nagyon nem mindegy, hogy vitamin, vagy antibiotikum. Antibiotikumot meg magadtól eszedbe ne jusson a gyereknek adni, még ha a szomszédasszonynak jó volt is.

2012. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, pláne, ha a doki vashiányra gyanakszik azt is fog kérni, ami ugye egyértelműen nem lesz reális, ha közben tablettát szed.
2012. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vashiányos vérszegénységre a vas az esetek 70%-ában nem jó, mivel pl. a microcytás hypochrom anaemiát egyáltalán nem segíti. Ha vasanyagcsere-zavar van, akkor a B12 vitamin és folsav segíthet, a vasat meg mindig cinkkel együtt kell adni, hogy ne okozzon szorulást. Különben kisgyereknek nem igazán kell vasat adni, rendes kaja kell.
2012. júl. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A multivitamin adása mindenképpen jó ötlet lenne,főleg ha nem mindig eszik kielégítően a gyerkőc.Persze nem egyszerű ez sem,mert meg kell találni azt a fajtát,amit elfogad.A C-vitamin adása is nagyon fontos lenne,mert nem csak a vas felszívódását segíti,de pótolja az étkezésből kimaradó antioxidánsokat,ami védi a kicsi szervezetét.Vannak már olyan rágótabletták(pl.gumimaci,zselémaci-igaz,jó részük cukorral...)amit a gyerekek szívesen fogadnak,bár a legjobb egy teljes körű multivitamin lenne.
2012. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!