Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mégis mi? Másnak is van/vol...

Ez mégis mi? Másnak is van/volt ilyen? Hogy lehet ezt legyőzni?

Figyelt kérdés
Na megpróbálom érthetően. Van egy alap "betegségem" vagy inkább tünetem valószínű annak IS tudható be. Szóval. Nem is tudom ezt minek nevezzem talán egyfajta hipochondria? A lényeg az ,hogy valamelyik nap este rosszul lettem - mert sokat stresszeltem - vagyis kb az izmaim befeszültek /begörcsöltek és úgy éreztem szétrobban a fejem/megőrülök mintha túlpörgött volna a rendszer vagy nem is tudom. Jó ezen túl lettem elaludtam meg minden. Csakhogy és most jön a lényeg. Én akárhányszor így valamilyen módon rosszul leszek és az engem sz*rul érint azt az érzést kb. "beszívom" az agyamba és utána azok gyötörnek.

2012. júl. 16. 20:36
 1/9 A kérdező kommentje:
A jelenlegi problémám ,hogy napok óta eltérő intenzitásba de görcsölni kezd a lábam(ugye mint este). De elviselhetetlen szinten. Aztán ha nem figyelek rá vagy lesz*rom valahogy akkor el is múlik. De amint visszagondolok akár egy nagyon picit is már egyből előjön.
2012. júl. 16. 20:36
 2/9 A kérdező kommentje:
És ezeket magamnak csinálom :S Ma nem is görcsölt inkább viszketett vagy fájt vagy én nem is tudom. Sőt ezen túlmenve az egész gerincoszlopom mentén még az agyam is görcsölt. Meg másik példa ,hogy egyszer kb elájultam majdnem (kifárasztottam magam, nem ettem rendesen) normál okok miatt és ez az újulás érzet az esemény után még jópárszor előjött pl. buszon vagy városba teljesen ok nélkül. No meg hozzá tenném ,hogy vicces de ha ezek nem lépnek fel akkor a depresszió és kb ilyen fojtogató gondolatok nem hagynak nyugodni és akkor meg azon agyalok ,hogy mi értelme az életnek, hol érzem én jól magam , mi a baj velem stb.
2012. júl. 16. 20:37
 3/9 A kérdező kommentje:
UI: bocsi ha kicsit kusza lett de nem szeretném az életemet szenvedésben leélni vagy az idő előtti megszüntetése gondolatával kacérkodni szóval örülnék egy két normális válasznak. talán nem tűnhet ez olyan súlyosnak ,de higgyétek el azért láttam már karón varjút és ez az életet is simán tönkre teszi , nem tudsz figyelni a "normál" dolgokra , éjjel pihenni nem tudsz , se enni normálisan. Nagyon rossz...
2012. júl. 16. 20:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség, szorongás. Szerintem nézz utána ezeknek, aztán meglátod mennyire hasonló. megoldatlan problémáiddal fel kell venni a harcot, sportolni, pihenni, rendszeresen enni, és aludni.
2012. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Izomgörcsre pedig magnézium!
2012. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért? A szorongás / pánik jár "beképzelt" tünetekkel? Mint például az én görcsölő lábam? Ha görcsöl akkor nem igazán érzek pánikot. Csak ha már elegem van akkor szoktam kiakadni.
2012. júl. 16. 21:05
 7/9 anonim ***** válasza:
persze, mindenféle tünettel járhat! Felerősödnek a kisebb érzések, tünetek, így komolyabb betegség érzetét keltik. Illetve kisebb tünetektől annyira megilyed az ember, hogy súlyosabb betegség látszatát kelti. De lehet, hogy hipochondria.
2012. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát fogalmam sincs :O De mitől szorongok?
2012. júl. 16. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha már testi tüneteket produkálsz.Menj el a háziorvoshoz.Kérj beutalót a pszihiátriára.Ott megvizsgálnak.Ne ijedj meg ott csak beszélget majd veled az orvos.Ennyit megér általában jó arcok a dokik van humoruk :).De ha testi tüneteket produkálsz mielőbb menj el oda.Jobb félni mint megijedni alapon.Nehogy aztán komolyabban az idegrendszered bánja később azt,amit most akár pár mozgás,légzés gyakorlattal vagy egyszerű gyógyszer nélküli dolgokkal is megoldhatsz.Az ilyen dolgok könnyen beidegződnek és szokássá válnak és akkor sokkal nehezebb megszabadulni tőlük.Szerintem megérne egy próbát,veszteni semmit se veszthetsz.
2012. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!