Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 20 évesen mennyire valószínű...

20 évesen mennyire valószínű vastagbélrák? Egy ideje néha szúró érzést érzek a gyomrom felett középen a bordám alatt/májamnál és néha feszülő érzést is lent jobb oldalt a beleimnél. A székelésem is megváltozott.

Figyelt kérdés
Tudom,hogy minden életkorban előfordulhat ezért el is fogok menni az orvoshoz,csak szerintetek mire számíthatok? eléggé megvagyok ijedve.

2012. júl. 21. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze innen semmit nem lehet kizárni, de sztem nincs sok esély rá. azt írod gyomor felett... borda alatt. Nekem sok sav miatt fájt arra és környékén... De először is nyugodj meg és ne beszéld be magadnak a rákot! menj el orvoshoz és megvizsgál, addig ne pánikolj.
2012. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, bármikor előfordulhat.

Én mondjuk a tüneteid alapján kapásból nem erre tippelnék, de az orvosok majd úgy is megállapítják mi bajod lehet.

2012. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A vastagbélrák egyik tünete pl. hogy felváltva van székrekedésed és hasmenésed, bár ez is lehet attól, ha épp úgy étkezel. A gyomrod feletti fájdalmat okozhatja sok sav, a májadnál jobb oldalon pedig epeprobléma miatt is fájhat. Házi orvos elküld laborra, utána okosabb leszel. Szerintem nem kell rögtön rákra gondolni! Addig is próbálj egészségesen étkezni, illetve figyeld meg, hogy milyen ételek után érzed ezeket a fájdalmakat. (Érdems feljegyezni, fogja kérdezni a házi orvos is.)
2012. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a refluxnál voltak ilyen tüneteim.
2012. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az esély 50%. Vagy van, vagy nincs.
2012. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!