Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Görcsöl/fáj a hasam szétszórta...

Görcsöl/fáj a hasam szétszórtan több helyen, valamint székelési problémáim vannak. Milyen problémára utalhat ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16 éves fiú vagyok, és tegnap reggel óta megállás nélkül fáj a hasam. Eleinte reggeli éhségnek tudtam be.. ugyanaz volt az érzés, ám kaja után se múlt el. Vártam, estig megmaradta fájdalom, de szerencsére aludni tudtam tőle. Másrészről, a szokásos napi 1 max 2 wécézés helyett 4x is elmegyek egy nap wécére, és egyszer még hasmenésem van, másodszorra meg már teljesen száraz, teljesen rendszertelenül váltogatva... A hasam a köldököm felett kb 4 centivel fáj, az eléggé konstans fájás, viszont ez néha áttér a baloldali lengőbordám alá, és néha a köldököm alá egészen ameddig a hasam tart, szval ahol a boxer kezdődik. Ha nyomom a hasam, akkor viszont középen fáj, ha meg bal oldalt nyomom a hasam bal oldalt fáj, és ha jobb oldalt nyomom a hasam, akkor is BAL oldalt fáj.. Aki csak tippet tud adni, vagy hogy milyen rendelésre kell menni holnap, az mondja meg kérem ! Előre is köszönöm!


u.i.: A vakbelemet már 2 éve kivették, az is bevolt egyszer gyulladva és hasonló fájások voltak...


2012. júl. 23. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyenem volt, egy-két hete, az orvos gyomor, bélhurutra gondolt, magától elmúlt. Nekem szerintem az idegeskedéstől, rendszertelen evéstől van, dohányzom is, szóval van oka. Aztán néha ez bedurvul, és akkor úgy vagyok, mint most te. Több esélyes lehet nálad is, lehet gyomorrontás, vírus, vagy az általam leírtak is... Első körben háziorvos, speciálisan ezzel gasztroenterológus foglalkozik, de oda csak tartósan fenálló panasz esetén szerintem, és akkor is csak ha az általam említett tényezőket te is kiküszöbölted... Jobbulást!
2012. júl. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg (remélem) a fáradtság, rendszertelen evés, és napi 3-4 óra alvás az ami miatt ez van.. Sajnos szüleimmel annyira összevesztem 1 hete, hogy kiakartak dobni itthonról, most meg folyamatosan megy a fesztivál...
2012. júl. 23. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Ühüm, én is így gondoltam... nyugi! Most azért inkább kímélő kajákat egyél, mert bár valószínűleg az idegességtől, de akkor is irritálva van a gyomrod és a bélrendszered. Aztán egyél, aludj rendszeresen, és próbálj ne idegeskedni , mert a gyomorfekély nem mókás dolog.
2012. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben :) köszönöm szépen a segítséget, majd írok, mi történt! Mindenesetre kicsit olvasgattam és a gyomorkímélő kaják mellé sok folyadékot kell bevinni, meg a biztonság kedvéért ma inkább alszom :)
2012. júl. 23. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:
OK:)
2012. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!