Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szédülés, egyéb panasz nélkül....

Szédülés, egyéb panasz nélkül. Mi az oka?

Figyelt kérdés
Lassan egy-másfél hónapja, hogy mindenféle egyéb panasz nélkül szédülök. Többnyire ha lefekszem, ha megfordulok az ágyban, ha lehajolok, ha hátrafordítom a fejem és felfele nézek (ez nem minden esetben), ha felkelek az ágyból. más esetekben nem. Olvastam a vertigo szédülésről ami olyan ami nekem van, de azt írják egy két héten belül ez elmúlik, nálam lassan két hónapja aktív, de nem rendszeres.(forgó szédülés, pár másodperces) Volt egy-két hét amikor egyáltalán nem, de visszajött. Keresem az okokat, előfordulhat hogy pl a fogamzásgátólra reagálok rosszul? Októberben lesz 3 éve, hogy szedem, ugyanazt a fajtát (harmonet) a június hónapot ki kellett hagynom, mert külföldre utaztam, de a gyógyszer itthon maradt, így egy hónapig nem szedtem, majd újra kezdtem. ha visszagondolok gyakorlatilag majdnem azóta produkálom a szédülést, de nem értem miért, hiszen a szervezetem ismeri a gyógyszert. Orvoshoz még egyelőre nem fordultam, egyrészt remélve, hogy elmúlik, másrészt idő hiányában (tudom az egészség az elő) Valaki valami ötlet? hagyjam abba a gyógyszert, hátha tényleg az okozza?

2012. júl. 26. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig jó lenne, ha beszélnél az orvosoddal, mert ha szerinte nem a gyógyszered "játszik közre", akkor valami máshol a baj.


Az egyensúlyért felelős szerv (olyan mint a vízimértékben levő buborék) a fülben van, a két fül közötti átjáróban. Ha ott van valami probléma, az magától (ha eddig nem állt helyre) kicsi az esély, hogy orvosi beavatkozás nélkül helyre jöjjön.

Járj utána, mi okozza a szédülésedet, ne halogasd.

2012. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak vashiányod van, amiatt szédülhetsz. Menj el orvoshoz, ő majd elküld vérvételre (nem kell félni tőle, én is mindig túldramatizálom:)) és akkor megmondják hogy milyen hiányod van.

Egyél vastartamú ételeket, húst, szedret, de az orvos majd lehet hogy felír c-vitamint is, mert úgy szívódik fel a vas.

Mindenképpen menj el orvoshoz, és ő 100%-ra megmondja mi a gond!:)

Jah és kétlem hogy a tabletta lenne a dologban, de esetleg említsd meg azt is az orvosnak.

2012. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik fogamzásgátlótól volt ilyen problémám (fél évig szedtem és kb. a 2-3 hónap körül jött elő). A szédülés mellé hányinger és fejgörcsök is párosultak később hozzá. Általában a gyógyszerszünet előtti héten volt ilyen. Szerintem ne hagyd abba a gyógyszert vizsgálat nélkül, az orvos megkérdezése nélkül, mert lehet neked teljesen más gondod van, az is lehet, hogy csak valamilyen vitamin hiánya.

(Egyik ismerősöm is szédelgős volt, nála kiderült, hogy keringési gondjai vannak és szintén fogamzásgátlót szedett. Neki abba kellett emiatt hagynia.)

Én azt tanácsolom mindenképpen menj el orvoshoz ha nem múlik el.

2012. júl. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!