Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj mindig a hasam, ha...

Miért fáj mindig a hasam, ha szénsavas italt fogyasztok?

Figyelt kérdés
Leginkább akkor jelentkezik a probléma, ha üres gyomorra ( pl felkelés után ) iszom szénsavasat. Mindegy, hogy ásványvíz, vagy szóda, vagy üdítő, ugyanúgy fáj tőle a hasam, konkrétan a köldököm alatt érzem leginkább a fájdalmat. Sokszor csak görcsöl a hasam, kb 5 perc hosszan, és van úgy hogy 3-4x is visszatér 1 órán belül. Illetve ha meleg kakaót iszom reggel, akkor is ugyanez a helyzet, csak akkor van úgy hogy 4 órán keresztül térnek vissza 20-30 percenként a görcsök. Kb minden 3. alkalommal hasmenésem is van. Szerintetek?

2012. aug. 7. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Szénsavas: nem bírod a szénsavat, túl savas neked vagy simán puffaszt. (Egyet árulj már el: én imádom az üdítőt, de eszembe nem jutna kólával indítani reggel!! Igyál teát, attól garantáltan nem lesz semmi bajod!)


Kakaó: nekünk még a gyerekorvos mondta, de gondolom, felnőttre is igaz. Éhgyomorra a gyomorsav összerántja a tejet (a kakaóban lévő tejet is), ettől fáj a gyerek hasa reggelenként. Idd délután vagy tízóraira. Ha hasmenést is okoz, az felveti a laktózérzékenység gyanúját.

2012. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. aug. 7. 10:14
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

A kakaótól nekem is sokszor megy a hasam, ellenben tejtermékektől nincs problémám. Ha müzlit eszek tejjel, attól sincs bajom, ha mondjuk kakaós tejbegrízt eszek attól sem, de maga a kakaó valamiért nem marad meg bennem, szinte amint leért jön is ki. Ugyan ez a cappuccino poroknál.


A szénsavas üdítőket sem bírom. Régen rengeteget fájt a hasam és fogalmam sem volt hogy mitől. Mindig ízesített ásványvizet ittam, mert nagyon szerettem, aztán egyszer csak sikerült összekötni a kettőt. Egyszerűen eszméletlenül felfúj, mászkál egy szúró fájdalom az alhasamban és nem tudok tőle megszabadulni sehogy. Azóta tudatosan kerülöm a buborékos italokat. Valamiért amúgysem tudom úgy meginni, mint más, nem tudok akkorákat belekortyolni, konkrétan mintha "csípne" a buborék.

Lényeg a lényeg, nekem néhány korty nem árt meg, de már nem viszem túlzásba, inkább kerülöm, minthogy utána szenvedjek. A dokim szerint ez olyan, mint másnak mondjuk a fűszeres kaja gyomorégést okoz, nekem a buborékok hasfájást.

2012. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Nekem is ugyan így volt mint pl.: horgász versenyre készültem és reggelire (hajnali 5-re) vettem egy pár pogácsát és mellé Coca kólát úgy fájt a hasam csak ültem egész nap nem tudtam mitől ezért még ittam rá egy kis kólát. Azóta sem iszok reggelire semmien szénsavas vagy ízesített üdítőt maradok a víznél és a tejnél :)
2017. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!