Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire karos, ha ejszaka...

Mennyire karos, ha ejszaka szensavas uditoitalt fogyasztok, ha kozben megvan az ejfeli, es a reggel 7 orai fogmosas?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Káros!

Fogmosás utána már ne igyál semmit...A cukor és a szénsav is támadja a fogzománcot!

2011. ápr. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ha a fogadat teszi tonkre az meg kibirhato,de igy konnyen beszerezhetsz egy o kis gyomorfekelyt
2011. ápr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Jászay András ***** válasza:
Adalék: Nem csak éjszaka káros. A szénsav napszaktól függetlenül egészségtelen.
2011. ápr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első hozzászólonak:Nem káros fogmosás után ha pl. mentes vizet vagy sima csapvizet iszik.Én is szoktam.Semmi bajod nem lesz tőle.Viszont lefekvés előtt tényleg nem jó a szénsavas cucc meg kaja sem mert az felesleges munkát ad a gyomrodnak éjszakára amikor is pihennie kéne.Ugyanígy az éjszakai felkelés és kajálás.
2011. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de egyelőre négyből egy ember válaszolt a kérdésre.


A kérdésem az volt, hogy a fogak egészségére mennyire káros az éjszakai szénsavas üdítőital fogyasztása, ha ez a kategóriából nem derült ki.

2011. ápr. 18. 15:18
 6/7 N.Balu ***** válasza:
100%

Káros.


A cukor nem támadja a fogzománcot, ez nem igaz. De a cukrot a szájban élő bacik lebontják, az anyagcsere végtermékeik között szerves savak is szerepelnek. Na, ezek a savak már tényleg károsítják a fogzománcot. Ha alaposan lesikálod a fogaidról a cukros levet és a bacikat (a bacik többségét), emiatt nem kell aggódnod.


A szénsav önmagában szinte semmit sem csinál a fogakkal. Ha ezt becsszóra nem hiszed el nekem, akkor nézz utána, hogyan és milyen lassan keletkeznek a cseppkövek. De tényleg.


A fogakat főleg a szénsavas üdítőkbe kevert foszforsav támadja. Ez ellen nem tehetsz semmit, maximum nem iszol mesterséges üdítőt.


A gyümölcslevek egy fokkal jobbak ezeknél a csinálmányoknál. De mivel a gyümölcsök (főleg az éretlenek) is tartalmaznak (igaz, a foszforsavnál gyengébb) szerves savakat, én azt ajánlom, hogy gyümölcs, gyümölcslé, de még pl. savanyúság fogyasztása után is, öblítsed le a szájüregedet tiszta vízzel.

2011. ápr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2011. ápr. 22. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!