Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kell a vérvételre...

Miért kell a vérvételre éhgyomorra menni? Nem épp az lenne a lényeg, hogy, , alapállapotban", napközben mennyi pl. a vércukorszint?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a vércukorszint a lényeg vérvételkor...
2012. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
"Alapállapotban" mindig más, attól függően, mit eszel. Abból nem derül ki semmi használható. Viszont egy éhgyomorra mért érték már használható, összehasonlítható egy egészséges ember értékével. Valójában ez az alapérték, mert ez nem függ annyira külső körülményektől.
2012. aug. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezen már én is fent akadtam néha.ha általában vagyok rosszul napközben amikor eszek iszok meg napi dolgok akkor mért csinálják reggel ő éhgyomorra.akkor kéne amikor rosszul vagyok.
2012. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"mért csinálják reggel ő éhgyomorra.akkor kéne amikor rosszul vagyok."


Igen, de az eredmény annyi lenne, hogy magas a cukrod. De nem derülne ki, hogy anyagcsere probléma miatt, vagy mert benyomtál 20 kockacukrot. :) Önmagában a magas cukor csak fél eredmény, azt kell megtudniuk, hogy "alaphelyzetben" hogy alakul az érték.

2012. aug. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 betterbait válasza:

én cukorbeteg vagyok és erre csak azt tudom mondani, hogy az , amit te alapállapotnak nevezel, az az éhgyomor, mivel ilyenkor például a vércukorszint nem szénhidrátok befolyása alatt van, mivel nem ettél semmit!

remélem segítettem

2012. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van az un lépcsőzetes vércukorszint mérés, ahol is megmérik az éhgyomri cukorszintet, majd a reggeli előtti, és utáni szintet, és így tovább.Aki gyógyszerezi magát, vagy szúrja, annak bizonyos értékek között kell tartania a vércukorszintjét, ezért többször is kell mérnie
2013. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!