Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túl gyorsan élek, mindent...

Túl gyorsan élek, mindent "azonnal" akarok, teszek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelen vagyok lassítani, állandóan gondolkodom valamin, és ha pl. könyvet olvasok, és eszembe jut egy másik könyv, akkor elkezdek abba is olvasni, mert félek attól, hogy mire végzek az eredetileg olvasott könyvvel addigra elfelejtem, hogy mit akartam. Vagy filmnézés közben is csinálok mindenfélét, és csak az eleje/vége marad meg bennem, mert közben teljesen más dolgokon jár az agyam, előre tervezek, meg ilyesmi, sőt sokszor felállok és "azonnal akarom" azt, amit elképzelek, így meg se nézem a filmet.


Lehet, hogy a depresszió miatt van az állandó gondolkodás,meg a memóriazavar, de azt már megszoktam, valahogy tenni akarok azért, hogy "lassabban" tudjak élni, ahogy sok szerzetes, meg a nyugodt természetű emberek.



2012. aug. 13. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nahát...-mintha rólam írtál volna-erre a kérdésre én is várom a választ-sajnos én is ilyen vagyok.
2012. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.

Nálam ennek az egyik oka, hogy mindig mindenre várnom kellett és kell még a mai napig is.

Mindezt úgy, hogy én várjak, legyek türelemmel, míg mások rögtön megkapnak mindent. De bezzeg én semmit sem.

2012. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne agyalj annyit más dolgokon. Csak arra koncentrálj amit éppen csinálsz. Ha olvasol arra figyelj, ha filmet nézel mélyülj el benne és élvezd. Nem lehet egyszerre mindent csinálni, mert akkor semmiben sem leled az örömöt. Sok sikert és lassíts, lazíts és élvezd az életet!
2012. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt figyelemzavarnak hívják. Tanulj meg koncentrálni egy dologra.
2012. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!