Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan aludhatnék vissza?

Hogyan aludhatnék vissza?

Figyelt kérdés
Reggelenként a párom iszonyú korán kell keljen, mivel vidéken lakunk és messze van a munkahelye. Miután elment nekem még lenne két-két és fél nyugodt órám az alvásra, de sehogysem tudok visszaaludni, s fáradtság miatt egész nap nyűgös vagyok. A párom esténként korán fekszik, hogy kipihenhesse magát, én viszont esti váltásban dolgozom, és 12, fél egy mire ágyba kerülök. Mit tegyek, van e valami jó módszer?
2009. júl. 22. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Külön szoba. Az egyáltalán nem akadálya a jó házasságnak.
2009. júl. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én olyankor olvasok kb. fél- egy órát, nem feltétlenül az ágyban. Ez leállítja az agyamat, hogy az aznapi vagy előző napi dolgokkal foglalkozzak, mert akkor felpörgök és biztos, hogy nem tudok visszaaludni. Aztán amikor érzem, hogy ellazultam, ásítozok, akkor visszafekszek. Tilos elkezdeni agyalni, mert akkor megint ébrenlétre kapcsol az agyad, inkább próbáld meg a légzésedet figyelni.Nálam ez bevált és általában visszasüppedek álomországba.
2009. júl. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tanulj meg relaxálni, (autogén tréning, tanfolyamon) vagy menj el párszor egy jógatanfolyamra, és mondd meg az edzőnek, hogy erre keresel technikát. Jó légzéssel, lazítással 10perc alatt visszaalszol. Külön szoba a legjobb.
2009. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
csukd be a szemed
2009. júl. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha teljesen sötét van a szobában, csak csukd be a szemed, és engedd el magad. előbbutóbb sikerülni fog.
2009. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se görcsölj azon, hogy nem tudsz elaludni, mert így tényleg nem fog sikerülni. Próbálj meg ellazulni, vagy ha nem sikerül, akkor kapcsold be a tévét, én attól általában 5 perc alatt elalszom.
2009. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!