Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 15 éves vagyok és én állandoan...

15 éves vagyok és én állandoan borotváltam a lábam. és most csunya lett olyan mintha rühes lennék komolyan. Nem tudok rövidnadrégot felvenni . Késsz szenvedés az életem néha sírok. Mit tegyek hayjam hogy vissza nöjön és ne foglalkozak másokkal?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 11:51
 1/8 A kérdező kommentje:
ha hagyom hogy vissza nöjön akkor borosdás lesz alábam. most mingyár itt a tél. ne borotváljam???
2011. aug. 26. 11:52
 2/8 anonim válasza:
100%
És gyanta után is olyan?
2011. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy hogy milyen borotvával csinálod. Vettem én is egyszer olyat ami leszedte az egész felső hámréteget is a szőrrel együtt - nem az egész bőrt, de egy kis részét - és pont úgy néztem ki mint aki rühes.


Télen szerintem nem érdemes borotválnod, hagyd hogy picit regenerálódjon, max. ha olyan helyre mész: uszoda vagy ilyenek, akkor szedd le.

2011. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bőrgyógyász? a húgom gyantázza pl. vagy az alexandrit lézer igaz drága egy kicsit de megfizethető és kevesebb kell belőle mint más társaitól, még ha csak apránként is de ha ezt megcsinálnád mindjárt jobb lenne.

Ill kapni (de nem mind jó) szőrnövekedés gátlót, ez egy krém és idővel meg áll a szőr növekedése.

Én spec most szep-be megyek IPL-re (ez nem alexandrit csak sima ipl) az arcszőrzetemet szedetem ki mert a borotválást nem bírom annyira gyenge a bőröm.

2011. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Szerintem használj szőrtelenítő krémet, vagy lézeres szőrtelenítőt, de a krémmel töbször kell bekenni egy héten, hogy ne maradjon hely, és egyébként előtte vágd le ollóval.
2011. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat. az elsö válaszohoz anyit hogy gyanztáztatni tegnap csináltam de aakor kicsi volt a ször tehát olyan borosdás és egy szört sem szedet ki. a szörtelenitö krémmel meg az baj hogy ki patogok tölle és csípi a böröm piros pötyök keletkeznek rajta. az IPL tudom hogy aza leghatékonyab de nagyon drága és töbször kell elmenni. én olcso borotvát asználok ami 2 pengélyü lehet az volt a baj de már máskor vagyis pár hét után vénust veszek amit reklámoznak. és szerintetek nem ciki ha szörös lábbal megyek el kozmetikushoz??
2011. aug. 26. 17:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne? Hidd el, látott ő már ilyet. Ez a dolga.
2011. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a lényegi részéhez nem értek, abban mások jobban tudnak segíteni. Vigaszként csak annyit tudok mondani, hogy szégyellened Magad nem kell, nem kell megalázkodnod, ez csak egy erőszakos divathullám, médiahype, nincs köze a valódi igényességhez. A történetéről: nálunk nem régi a szokás (nekem is idegen), angolszász területekről jött, a terjedése mögött gazdasági okok is vannak, valódi egészségügyi/higiénia hasznossága csekély (legalábbis az előnyök-hátrányok összmérlege nem jó). Tömören: nincs köze a dolognak az igényességhez.


[link]


(Két hete még regisztráció nélkül is olvasni lehetett, a lényeg, hogy bőrgyógyász is megszólalt a cikkben)


Tudom, hogy ez nem nagy vigasz, egy osztályközösségben a gyerekek kegyetlenek tudnak lenni. Csak azért írtam, hogy legalább megalázkodnod ne kelljen. Remélhetőleg nincs tele kegyetlen gyerekekkel az osztály, a felnőttek meg igazán nem fognak gondot csinálni belőle (jó esetben).

2011. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!