Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Azt hiszem napszúrást kaptam....

Azt hiszem napszúrást kaptam. Mi a teendő? Orvos mindenképpen?

Figyelt kérdés

Fáj a fejem, kábultnak érzem magam, olyan mintha részeg lennék pedig nem ittam alkoholt. Szédülök, mert alig ettem ma, mert hányinger gyötör. Ha lefekszem az ágyra pihenni, szinte "kikapcsolok". Meg sem hallom ha valaki hozzám szól. van, hogy butaságokat beszélek (akár éjjel is.) Tegnap voltam strandon, ma jelentkeztek ezek a tünetek. Menjek holnap orvoshoz? Ma kb 1-1,5 liter folyadékot ittam meg. (Délelőtt kóla meg energiaital, délután ásv.víz)

18 éves lány vagyok


2009. júl. 23. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Huvos helység, hidegvizes borogatás a fejedre és a tarkodra, és nagyon nagyon sok folyadék.De ne kolát igyál inkább vizet vagy lehutott citromos teát, ha nem használ irány az orvos, de oda már elobb kellett volna menni.

Hányingerd nincs?

Legkozelebb pedig fedetlen fovel ne menj ki a Napra, mert csúnyán ráfázhatsz ebben a hoségben.

Gyogyulj meg gyorsan

2009. júl. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel általában a háziorvosok este 8 ig rendelnek, ezért javaslom, hogy telefonálj a rendelőbe és kérdezd meg, hogy mi a teendő, illetve még jobb lenne, ha el tudnál menni kisérővel. Nem játék a napszúrás! Ha nem sikerül orvost elérni, akkor igyál több folyadékot, legalább két és fél litert, de csak ásványvizet, semmi édes löttyöt ne. Jó hatású még a hideg vizes borogatás is, homlokodra, tarkódra, mellkasra, illetve langyos vizes zuhanyozás. A lázadat figyeld, ha van, akkor lázcsillapítót vegyél be.
2009. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A háziorvosom szabadságon van, a mellette lévő nő holnap rendel csak d.u. :(

Tegnap egész nap a vízben voltunk a 3 és fél éves unokahúgommal (idén ez volt az 1. alkalom, hogy strandra mentünk!). Próbáltam árnyékos helyre húzódni.

Ma nem voltam sehol sem, csak itthon a hűs szobában. Borogatni fogom a fejem és a tarkóm!

2009. júl. 23. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Simán kaphatsz hőgutát árnyékban is meg vízben is. 2 éve nyáron én is így jártam strandon, pedig nem feküdtem ki közvetlenül a napra. én is bágyadt voltam egész nap meg rosszul voltam. nagyon sokat kell innod de nem cukros löttyöket hanem vizet meg híg teákat és nagyon sokat, több litert. pihenj a hűvösben és feküdj vízszintesen ne járkálj.
2009. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nemkell vele orvoshoz menni. csináld azt amit az első leírt,.
2009. júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha hányás, láz, félrebeszélés jelentkezne, akkor azonnal orvos, ha nem, akkor az első két hozzászóló javaslatát fogadd meg.
2009. júl. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Láz és félrebeszélés megvolt. Most már jobban vagyok!

Köszönöm a tanácsokat!

2009. júl. 24. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!