Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen házi praktikákat...

Milyen házi praktikákat tudtok álmatlanság ellen?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy mostanában egyre kevesebbet alszom, ha meg alszom is nagyon felületes alvás, minden kis zörejre megébredek. Nem tudok ellazulni, nem vagyok álmos, mindezek ellenére nagyon fáradt vagyok. Annyira hiányzik már egy igazi pihentető alvás.

2012. aug. 20. 14:52
 1/5 Keresztapu válasza:
Előszöris csndesitsd le az elmés, ne kattogjon az ágyas. De rasegithetsz pl. egy jó taplalekkiegeszitovel ami egészséges is, pl. melatoninnal.
2012. aug. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen korszakom régen, nekem a meditáció segített ellazulni elalvás előtt, és olyan nyugodt lett utána az álmom, mint előtte sem volt. Szerintem egy próbát megérhet, hátha neked is segít ;)
2012. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És hogyan kell meditálni? Nem dohányzom, nem kávézom, nem iszom(csak ritkán). Elég stresszes az életem.
2012. aug. 20. 15:32
 4/5 Keresztapu válasza:
Nehéz azt pár mondatban leírni. Én a netrol töltöttem le vezetett meditációkat, azokat alkalmazom. Biztos vagyok benne hogy kisebb keresgélés után te is megtalálod a neked passzolókat. (lelki béke, alvás, stressz, szorongás oldása...)
2012. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 b o g a r k a válasza:

Szia!


Én is hasonló cipőben járok már egy jó ideje....

A tv-ben egyszer láttam, mit ajánlanak erre, ami a következő: Minden este azonos időben feküdjünk le, és minden reggel azonos időben keljünk. Nem szabad sokat aludni( kb 6-8 órát) és nincs délutáni alvás.


Ami nekem bevált a citromfű tea.

Meditációt találsz a youtube-on is, sztem az is jó.

http://www.youtube.com/watch?v=5nLYGCB6Ad4&feature=related

2012. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!