Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom valakinek ismerős e...

Nem tudom valakinek ismerős e ez a a probléma? Reggelente hiába eszem kb fél óra múlva farkas éhes vagyok. Mit egyek reggelre hogy ne legyek olyan éhes és amiben sok kalória van és szénhidrát?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Pont az a lényeg, hogy ne szénhidrát-gazdag kaját egyél, mert azt hamar lebontod és utána csak mégjobban kívánja a szervezeted. Ha bírod a tejet, egyél müzlit, zabkorpát, pufi rizst (azt nem mondom, hogy ezektől nem leszel éhes, de nem fél óra múlva!) vagy egyél 1 szelet húst kis barna kenyérrel, vagy salátával, sok zöldséggel.
2012. aug. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a hatásmechanizmus: ha cukrosat (vagy más gyorsan lebomló szénhidrátot) eszel, akkor nagyon gyorsan megnő a vércukorszinted. A túl magas vércukorszint rossz a szervezetnek, ezért azonnal inzulint kezd termelni, jó sokat, mert az inzulin segít lecsökkenteni a vércukorszintet. Sajnos ilyenkor túl sok inzulint termel, túl alacsony lesz a vércukorszint, és újra jó éhes leszel.


Ezt a hatást úgy tudod megelőzni, hogy lassan lebomló szénhidrátot (vagy legalább azt is) eszel. Nekem a müzli vált be (de vigyázz, nem a sok-kicsi-barna-bogyó, vagy ahogy a nagyanyám nevezi, a nyúlbogyó a jó, az túl cukros, és ugyanott vagy. Olyan müzli kell, amiben rendes lapított zabpehelyszemek vannak. Gyümölcsösből kapható ilyen, csokisból egy ideje sajnos nem, úgyhogy én az Otker müzlijét "hígítom" fele-fele arányban zabpehellyel.)


Namármost, én kb. 7-kor reggelizem, és 11 körül így is rettentően éhes leszek (de ebédelni csak később akarok). Ilyenkor egy almát szoktam enni (ha van nálam, ha nincs, akkor így jártam.)

2012. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!