Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egyre nagyobb problémát...

Egyre nagyobb problémát jelent nálunk, a kisfiam bekakilása. Mivel segítsek rajta?

Figyelt kérdés

Most 5 éves.

2 éves korára teljesen szobatiszta lett, minden szépen rendben zajlott.

Egyszer 3 éves kora körül került elő újra a bekakilás, amikor visszamentem dolgozni, ő pedig óvodába került. 2 hónapig tartott majd rendeződött magától, egy évig teljesen problémamentes volt.

Majd 4 évesen újra előkerült, de megint rendeződött 1-2 hónap alatt. Idén nyár elején újra elkezdte, de most úgy tűnik tovább tart, már a harmadik hónapja küzdünk vele.


Hol szorulása van és napokig (egy hétig is akár) a wc felé sem megy. Hol ömlik belőle folyamatosan, úgy hogy oviba sem tudom vinni.


Gyermekorvosnál jártunk, de gyógyszert nem kaptunk, csak jótanácsokat, mivel pszichés alapúnak gondolja, aminek az lehet az alapja, hogy sokat vagyok távol tőle.


Ma behoztam a munkahelyemre, de itt is megtörtént. Már harmadszor kéne átöltöztetnem, ha lenne még tiszta ruhája...


Kezdek kétségbeesni. Ez így egyszerűen nem normális már.

Érzi, ha jön a kaki és el is indul a wc felé, de nem bírja tartani odáig.


2012. aug. 27. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akár az izmokkal is lehet gond, ha nem tudja tartani. 5 éves korban már kellene tudni. Szerintem ha nem javul a helyzet, vigyétek vissza orvoshoz mindenképpen.
2012. aug. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 poiu ***** válasza:
Bármi lehet, de úgy tűnik, fizikai oka van. Mindenképpen vizsgáltasd meg gluténérzékenységre. Egy pici vérvétel (coeliákia központ) és pár hét múlva mondanak eedményt. Ezt a szorulás + hasmenést tisztázni kell. Egy komoly hasmenést felnőtt sem tud tartani... Étrendje?
2012. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az orvosnál jártam már, de engedtem magam lerázni. Elmegyünk még egyszer.

Nem hasmenés egyébként, hanem rendes, szilárd végtermék, de nem egyszerre jött ki ma sem, hanem félóránként egy adag.


Az étrendje amúgy szokványos, egyedül az nem egyezik az elvárhatóval, hogy nálunk nem nagyon tud összejönni a napi 5x-i étkezés. Az időbeosztásunk elég kesze-kusza, ezért vagy össze-vissza időpontban többször keveset, vagy csak naponta 2x többet eszik.

Kivéve amikor oviban van, de onnan mindig farkaséhesen hozom el, mintha egy falatot sem evett volna egész nap.

2012. aug. 27. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézesse meg a gyereket mentálisan orvossal! Lehet, hogy van valami negatív dolog, amin nem tudja túltenni magát, és még akkor is benne van a kis lelkében, amikor épp jó a közérzete. Én is ebben a cipőben jártam, és nem kívánom senkinek.

Vigyék el pszihológushoz! Ne hagyja magát lerázni az orvosnál! Bekalilt-e közösségben?

2012. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Közösségben soha. Csak otthon velem (még a bébiszitternél sem), néha a nagypapánál. Viszont azokon a reggeleken, amikor azt mondja, hogy nagyon fáj a pocija (ez szokott figyelmeztető jel lenni), nem is viszem oviba, inkább otthon maradok vele, vagy viszem magammal munkahelyre, esetleg a nagypapához.
2012. aug. 28. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!