Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teganp óta nagyon fáj a...

Teganp óta nagyon fáj a fülem. El is van dugulva és olyan érzés, mintha egy kő lenne benne, időnként pedig mintha késsel szúrnának bele, nagyon éles fájdalom. Ráfeküdni nem tudok és a nyelés is fáj. Van erre valami házimódszer vagy orvos?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 22:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A vége kicsit értelmetlen lett, elnézést:) Szóval elég-e valami házimódszer (és ha igen, akkor mi) vagy érdemes holnap orvoshoz menni? A melegítőpárnát próbáltam, de nem segített, ugyanígy a jegelés sem.
2009. júl. 26. 22:03
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
menj orvoshoz inkább mert lehet komolyabb bajod lesz, vagy ráhúzódik valamidre... lehet fel kell esetleg szúrni, azon meg nem tudsz te segíteni. de lehet csak javasol pl vmi cseppet és kész.
2009. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sűrgősen holnap menny el orvoshoz! Nehogy baj legyen! Nekem pár éve ilyenem volt éjjel kezdett fájni apukám azt mondta hogy semmi baj csak kicsit megfájdult! Reggel megint nagyon fájt és könyörögtem hogy elmennyünk orvoshoz és kiderült hogy nagyon be volt gyulladva a fülem! Én azt ajánlom hogy reggel menny el orvoshoz!!!
2009. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

hideget nem szabad a fülre tenni mert még ront a helyzeten, nemminden esetben jó a hideg.

pl ha melege van az embernek ne hideg vízzel hűtse magát hanem melegeggel fura de ígyvan rendjén:)

2009. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A melegtől még jobban fájt, azért próbálkoztam a jéggel, de az is csak pár percig esett jól neki. Ebből holnap lehet, hogy tényleg orvos lesz, mert most is nagyon rossz.

Ha felszúrják, az nagyon fáj?

2009. júl. 26. 22:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem jutsz orvoshoz, próbáld meg hogy sót melegítesz, beleteszed valamibe, akár konyharuhába és a fájós füleden tartod, amig ki nem hül.
2009. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig van otthon kövirózsátok, akkor annak a levelét jól meg kell mosni és kipréselni a levét. Abból csöpögtetni a füledbe és bedugni utána vattával.
2009. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont egy hete jártam így.Nekem volt otthon megmaradva antibiotikum.Tudom ezt csak orvos írhatja fel,de ha van megmaradva nyugodtan beszedheted az olyat ami középfülgyulladásra szedhető.Pl: Klabax,Suprax,Dalacin C,Maripen,Stb.Fülcsepp Otipax ezt én vettem a gyógyszertárba vény nélkül,Orrcsepp,ez fontos,mert ha az orr el van dugulva elzárja a fül tisztulásának útját.Ha mindez megvan a hagyományos forró só.Olyan melegre melegíteni a sót amilyenre tudod.Vászonba bekötni rátenni a fülre,lehetőleg alulról,mert úgy ki tud folyni a felgyűlt genny.Ha nem tudsz ráfeküdni,akkor próbáld meg ülve az alvást és a sóra hajtsd rá a fejed.Én is így csináltam.Egyébként egy orvosi lapban olvastam,csak az antibiutikummal szeretncsém volt,mert volt itthon Suprax.
2009. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha felszúrják, akkor az megváltás lesz a mostani fájdalmad után. Nekem a kisfiam kibírta sírás nélkül.
2009. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Melegíts egy lábosba só,utána tedd amiből nem tud kiszóródni rakd a füledre majd ha kihűlt a só akkor melegíts újra.Nem kellemes érzés de segít.Anyukám mindig ezt csinálta velünk egész éjjel és láss csodát reggelre mindig folyt a genny a fülünkből.Ne legyen túl forró de ne is langyos legyen a só.
2009. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!