Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezek a tünetek milyen betegség...

Ezek a tünetek milyen betegségre utalhatnak?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy sokat fogytam, majd elkezdtem fogyókúrázni (de ésszel). Ettől még rendszeresen kevesebb kalóriát vittem be valószínűleg, mint kellett volna, bár nem tudtam mindig pontosan kiszámolni.

Most elkezdtek anyagcsere problémáim lenni, állandóan görcsölök valahol (nem mindig has-tájékon, volt, hogy bal lent, jobb lent, minden).

Fáradékony vagyok nagyon, levert, rossz közérzetű, már-már depressziós és nagyon ingerlékeny.

Mostanában többen panaszkodtak arra, hogy NAGYON hideg a kezem.

Nincs rendszeres székletürítésem.

És a csúcs. Igyekszem tartani magam az egészséges, cukor, liszt, olajmentes étrendhez, de ezen a héten olyan rohamok jöttek rám, hogy hihetetlen, 5000 kalóriákat ettem meg túlzás nélkül: lekvár, nutella, táblás csoki, sütemény, minden. Borzasztó, nem tudom mitől. Nem bírom megállni, ha nincs itthon semmi, el kell hogy menjek a boltba valamiért. Olyan is volt már, hogy kínomban egy egész doboz margarint ettem meg, olyan kényszeres evészavarom volt. Mitől lehetnek ezek? Cukorbetegség? Pajzsmirigy?

Köszi..


2012. szept. 1. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj háziorvoshoz, a hideg végtagok miatt nekem is pajzsmirigy alulműködés ugrott be, de a falási rohamok viszont inkább intő jelek, hogy a diéta amit csinálsz rossz lehet, pláne ha saját bevallásod szerint sem eszel eleget...
2012. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez pszichés evészavar, nem hiszem, hogy szervi oka lenne. Valamint úgy látom elég sokmindent kiktattál az étrendedből, amire időnként ráküldesz egy doboz margarint... mit vársz a szervezetedtől? Egyfelől alultáplált, vitaminhiányos vagy valószínűleg, erre egy egy nagyobb evés pedig megterheli az emésztőrendszered. Szerintem próbálj meg dietetikus segítségével egészséges étrendet kialakítani, ne ilyen kamikaze koplalásokkal lézengj! Egyál rendesen, sportolj, és menj pszichológushoz, ha nem normalizálódik a helyzet.
2012. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Vashiány. Szinte 100%-ra mondom (tapasztalatból).
2012. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogadok, hogy nő vagy. Ilyen eszetlenül csak ők viselkednek, evés, koplalás, zabálás tekintetében. Szép lassan szedd magad rendbe. Ne legyél türelmetlen. A felesleget ne fogyókúrával irtsd ki magadból, hanem testneveléssel, sportolással. És valóban menj el egy dietetikushoz, aki ellát pár jó tanáccsal.
2012. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!