Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stressz miatti fogyás?

Stressz miatti fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 17 éves lány vagyok komolyodó súlyproblémával!

53-55 kg voltam mindig, aztán 16 éves koromban egyszerűen egyik pillanatról a másikra lefogytam! Azóta ingadozik a testsúlyom, de egyszerűen nem bírok 50 kg fölé menni. Általában 48 kg vagyok, de most még lejjebb ment a mutató, 46 lettem!

A stressz miatt fogytam le, ami az elmúlt 2 évben rendszeressé vált az életemben; ebben biztos vagyok. Az étkezési szokásaim nem változtak, mindig is nagyon keveset ettem, mégsem fogytam le.

164 cm magas vagyok, így eléggé lesoványodtam, fel szeretnék szedni pár kilót..

Körülöttem sokan említik, hogy nagyon lefogytam, ami kezd zavaróvá válni. Bár még nem okozott problémát ez az ismerkedésben, mindig azt mondják csinos vagyok, vagy hogy "bomba" testem van, de nekem már nem tetszik amit a tükörben látok. =/

Remélem tud valaki segíteni, a zsíros ételek nem segítenek, valami tartós megoldás kellene!

Előre is köszönöm mindenkinek! :)



2012. szept. 2. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

18 éves koromig én sem voltam soha több 50 kg-nál. 14 évesen például 44 kg voltam, 17 évesen 46. Aztán utána mikor nyugodt párkapcsolatban éltem, szépen rám jöttek a kilók is. Voltam 75 kg is.

Aztán átestem néhány betegségen, amitől újra stresszelni kezdtem, meg diétáznom is muszáj volt, most 59 kilónál tartok, de őszintén, azért egy 51-52 kg-nak jobban örülnék. Amúgy 160 cm vagyok.

2012. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! :) Szerintem nézesd meg a pajzsmirigyed, ugyanis a stressz okozhat pajzsmirigy túlműködést, ennek pedig egyik oka a fogyás. Minden elképzelhető jót kívánok Neked egész életedre!!! :)
2012. szept. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A pajzsmirigy túlműködés oka lehet stressz, az egyik tünete pedig a fogyás.
2012. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget ! :)
2012. szept. 28. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Régi kérdés, de azóta mi van veled, sikerült hízni?

Hasonó problémával küzdöm. Alapból vékony alkat vagyok, édesanyám is ilyen volt. 20 éves vagyok 160 cm és 41 kiló. 44 voltam anno és azzal volt jó alakom, ami nem volt zavaróan vékony. Voltam tavaly vérképen, de makk egészséges vagyok azt mondták, TSH-t is néztek pedig pm miatt.

2020. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!