Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Stressz okozhat önmagában...

Stressz okozhat önmagában fogyást? Gondolom stressz alatt kevesebbet eszik az ember, és emiatt következik be a fogyás? Nem? Vagy akkor is fogyhat, ha az étrend maradt ugyanaz?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell keveset enni a stressz mellett, h fogyj. Én ugyanúgy táplálkoztam stresszesebb időszakomban is, mint jelenleg, mégis fogytam simán 3-4 kg-t.
2012. febr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez teljesen egyénfüggő, hogy ki hogyan reagál a stresszre. Meg nyilván az sem mindegy, hogy mi a stressz kiváltója, mert nem mindegy, hogy "normális" stresszről van szó (munkahelyi vagy iskolai dolgok miatt, ami időszakonként úgymond természetes), vagy pedig valami szörnyű dolog történik a családban, mint betegség, és ezért stresszes valaki.


Én például vizsgaidőszakokban mindig híztam. :s Ez a fajta stressz rám olyan hatással van, hogy éhesebb vagyok tőle.

A másik fajtát szerencsére még nem tapasztaltam meg - kopp-kopp.

2012. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Volt egy autóbaleset utáni pánikrohamos időszakom, akkor naponta egyszer ettem, azt is inkább megszokásból mert nem kívántam a kaját. Rövid idő alatt lement rólam 10 kiló, persze azóta visszajött hogy rendeződtek a dolgok.
2012. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 *gin* ***** válasza:

szerintem mindkettőnek köze van hozzá. mikor a szüleim közt kipattant egy megcsalás, anya 90 közelről fogyott le 50 körülre, mindössze pár hónap alatt, pedig nem sokkal evett kevesebbet.

persze aztán vissza is szedte, könnyen jött, könnyen ment :(

2012. febr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én híztam a stressztől :(
2012. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!