Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A magas gyomorsav lehet...

A magas gyomorsav lehet örökletes?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szoktam olyan ételeket enni, amitől magas lehetne a gyomorsavam, viszont néha előjön. Most pl. napok óta érzem hogy magas, pedig nem ettem semmi olyat. Egész nap kekszet, piskótát és egyéb ilyen dolgokat ettem, mégis magas. Most fogok bevenni rá gyógyszert (apué), hátha használ valamit.

Lehet örökletes? Apunak és tesómnak is magas.

Köszönöm!

18N


2012. szept. 2. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel lehet örökletes. A helyes táplálkozás sokat segíthet (ami nem a keksz meg a piskóta). Dietetikus tudna ennél pontosabbat mondani.
2012. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom, hogy ez nem a helyes táplálkozás, tegnap még rendesen ettem, tegnap milániót ettem, ma párolt zöldséget rizzsel, aztán délután újra éreztem hogy magas a gyomorsavam (tegnap is egész nap). Amikor már nagyon rossz volt akkor próbálkoztam a keksszel és piskótával, hiába. De ez a gyógyszer sem igazán segített még.
2012. szept. 2. 21:14
 3/3 anonim válasza:
Tisacid tabletta. Nekem ez mindig segít, van hogy annyira magas a gyomorsavam hogy éjszakánként felkelek rá és nem tudok vissza aludni. Ilyenkor beveszek egy tablettát "elszopogatom" (már amennyire a fűrészpor szerű valamit lehet szopogatni) pár perc múlva már el is múlik.
2012. szept. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!