Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony a vérnyomásom és a...

Alacsony a vérnyomásom és a pulzusszámom is. Van hogy majdnem elájulok, és állandóan álmos, fáradt vagyok. Ezzel fordulhatok kardiológushoz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első körben nézetni kellene egy vérképet, hogy nem vagy e vérszegény. Aztán próbáld növelni a napi folyadékbevitelt, hogy kissé gyorsuljon a keringés. Régebben "szokás" volt adni ún. vérnyomás-emelő cseppet, de szerintem ma már ezt ritkán adják. A kardiológus, nem hinném, hogy bármit is tud kezdeni a dologgal, max. elvégez néhány vizsgálatot (EKG, szív-UH) az esetleges szervi ok kizárására.(Sok egyéb betegség is okozhat ilyen, vagy hasonló tüneteket).
2012. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vérszegény, már voltam vérvételen. Rengeteg vizet és teát iszom. Kávét is iszom, van, hogy napi többet is, de ugyanazt a fáradtságot érzem egész nap. Apukámnak volt gond a szívével, és neki is azzal kezdődött, hogy nagyon alacsony volt a pulzusszáma, ezért aggódom.
2012. szept. 6. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Első körben úgyis a háziorvoshoz kell menned, hisz Ő utalhat be csak Kardiológushoz - Ő biztosan meg tudja majd ítélni, hogy szükséges-e?
2012. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam erre. Csak az a gond, hogy én már jó ideje Pesten élek, a háziorvosom vidéken van.
2012. szept. 6. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!