Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akaratlanul stresszelek,...

Akaratlanul stresszelek, izzadok. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végzős vagyok és valamennyire stresszelős fajta. Régebben csak nagyobb dolgoknál jött elő (pl. évvégi vizsga, nyelvvizsga stb.), gondoltam ez természetes. Tavaly már hangyafinggal egyenlő feleléseknél is nagyon paráztam, nem egyszer megesett hogy féltem attól hogy egyszerre húsz ember skubizzon és esetleg valami olyat mondok/teszek ami után megszégyenülhetek, ezért gyakran hagytam hogy megdobjanak egy karóval, pedig 3-as/4-es körül tudtam mindent. Mostanában pedig már nem csak a felelést, hanem az egész órát végig izgulóm. Mintha a felelés után a tudatalattim azt súgná hogy ezután is történhet bármi és ezért a stresszes állapot nem múlik. Nincs meleg a teremben mégis nagyon forró a testem, izzadok mindenhol, a toll meg gyakorlatilag kicsúszik a vizes kezemből írás közben. Mindez ráadásul ráment a kapcsolataimra, egész nap csak habogok, haveroknak szarabbnál szarabb beszólásokat durrantok el, pedig alapjáraton egész vicces arc vagyok, nem a legnagyobb, de egészen közönség kedvenc is az osztályban, még a morci tanároknál is elsütöttem egy-két szolid poént. Most meg órákon és szünetbe is csak hülyeségeket préselek ki magamból. És a sok izzadástól cseszett büdös is vagyok, napi fél doboz sziszegős szappan fogyik. Járok kondizni tehát mozgás megvan, sportoló vitaminokat szedek. Van valami ötletek arra hogy lehetne ez ellen az egész ellen tenni? Valami növényi nyugtató, tea vagy hasonló dologban szenvedők, nektek mi vált be?



2012. szept. 11. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, de asszem citromfű, vagy cickafark tea, ezeknek nézz utána, hátha jó valamire.
2012. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 GEllért válasza:
húzz le 3hónapot a sitten, úgy hogy bármikor megerőszakolhatnak vagy megkéselhetnek; hidd el utána nem fog annyira stresszesnek tűnni a kinti élet
2012. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tapasztalat? :D
2012. szept. 18. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!