Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a jobb? Csak este fürdeni,...

Mi a jobb? Csak este fürdeni, vagy csak reggel esetleg este is reggel is?

Figyelt kérdés
Sajnálom, de fogalmam sincs hogy jó helyre írtam-e a kérdést... Remélem azért tudtok segíteni!:)
2012. szept. 16. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Általánosan elterjedt az esi fürdetés, márcsak azért is, mert az emberek felnőtt korban is este mossák le magukról azt a koszt, amit napközben össszeszedtek.


:D

Szülők nem szóltak a nagyinak, hogy ők reggel fürdetik a babát. Az első alkalommal, mikor egy hétre "lepasszolták" a kicsit, nagyi este vacsi után: gyerünk fürdeni: a baba egész éjjel sírt, nem tudott elaludni, csak valamikor hajnalfelé csendesedett el, ez így ment napokig. Amikor valaki mondta a nagyinak, hogy próbálja meg, ne este fürdessen, attól kezdve gond nem volt az alvással.


De valamikor felnőttebb korban előbb-utóbb át kell állítani a szervezetet az esti fürdésre!!!!

2012. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg az sem jó, ha túl sokat fürdesz, tehát este és reggel is fölösleges. Más téma persze a kánikula, vagy ha menstruálsz és nagyon vérzel. Este a legjobb, mert akkor nem viszed magaddal az ágyba a koszt.
2012. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én reggel is és este is fürdök, pontosabban zuhanyzok.

Nem mondom, hogy ez jó, de reggel egy frissítő zuhany nélkül nagyon lassan térek magamhoz, este pedig nem tudok "koszosan" befeküdni a tiszta ágyba.

2012. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Inkább azt mondanám mi a nem jó: este nem fürdeni! Szerintem fontos, hogy tisztán kerüljünk az ágyba. Személy szerint nem is tudnék tisztálkodás nélkül lefeküdni aludni.

Ha este tisztán bújsz ágyba, nem szükséges reggel zuhanyozni (így nem kell annyival korábban felkelni).


Persze, ha éjjel megizzadsz, nem árt a reggeli gyors zuhany. Ide írhatnám a reggeli székelést is mint indokot, de léteznek már nedves wc-papírok.


A rendszeres reggel-este fürdés nem tesz jót a bőrnek, mert kiszárítja és a természetes baktériumflóra is megsínyli. Magyarul lecsökkenhet a bőr védekezőképessége.

2012. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én este lezuhanyzok, de reggel is szoktam sima vízzel ha esteleg nagyon megizzadok éjjel, mert nem akarok büdin menni a munkahelyre.
2012. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!