Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomás?

Alacsony vérnyomás?

Figyelt kérdés

Nemrég mértem, 100at épphogy elérte (103, 71, 79). Amikor lefekszem aludni és hallom hogy ver, épphogy mintha csak életben tartana... alig dobog és nagyon nagy szünetekkel.


Mindig is alacsony volt a vérnyomásom.


Most viszont elkezdett gyarapodni rajtam a felesleg. 96 kg, 171 cm. És egyre jobban fáj a szívem. Szúr, nyom, főleg az alsó részénél. A tüdőm közepe is szokott néha. Dohányzom, emiatt sokszor felköhögök váladékot. Néha a bal karomban is érzek fájdalmat. (Mostanában kezdtem fekvőtámaszozni, lehet az ízületek csak...)


Ezzel érdemes elmenni orvoshoz? Mi bajom lehet?


19/f



2012. szept. 19. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz kéne menned:)

Semmi bajod sincs, a fekvőtámasztól van a mellizmodban izomláz, azért fáj.

A szívtájéki fájdalom nem ilyen, az szorító érzés, mintha ülnének a mellkasodon. Az alacsony vérnyomás is lehet problémás, azt fogja mondani a doki, hogy sportolj rendszeresen és igyál néha kávét.

2012. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez a vérnyomás nem olyan vészes, nem lesz tőle semmi bajod. A 79 gondolom, a pulzusod, azzal sincs probléma. A szívverésed is normális, hogy nem hallod, az lenne baj, ha folyamatosan hallanád dobogni.


Valószínűleg semmi bajod, ne parázz :)

2012. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom h elcsèpelten hangzik de, tedd le a cigit ès a fekvőtámasz mellé menj néha futni. Heti 3x. Eleinte a poklok pokla lesz amíg megszokod. De 2-3 hét utàn jobb lesz a közérzeted.

Nekem is ennyi a vèrnyomásom. A mozgàs kicsit normalizálja, igyál cappuchinot vagy híg kávèt pluszban. Mert ha erős kávéval tolod föl a vèrnyomásodat hirtelen az sem jö.

2012. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!