Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csinálnak ilyen esetben...

Mit csinálnak ilyen esetben az orvosok?

Figyelt kérdés
A tvben mondták,hogy ilyen időben a szédülés,fejfájás miatt hívják sokan a mentőket, orvosokat. Érdekelne,hogy ilyenkor mit csinálnak a pácienssel,hogy segítenek a panaszain.
2012. szept. 19. 22:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Csupán azért vagyok kiváncsi,mert én nagyon sokszor szédülök, időjárástól függetlenül. Nemrég nagyon rosszul lettem,elvittek az ügyeletre,ahol megvizsgált az orvos és mivel semmi okot nem talált, írt egy papírt a háziorvosomnak,hogy alapos kivizsgálás indokolt. A háziorvos meg nagy ívben leszar,csak rángatta a vállát,hogy na és akkor mi van ha szédülök,ő nem tudja mit csináljon velem. Meg se vizsgált,pedig majdnem elestem,annyira szédültem akkoris.
2012. szept. 19. 22:18
 2/7 anonim ***** válasza:

A háziorvostól kérj egy beutalót vérvételre és ekg-ra minimum. Ha nem mutat semmit, akkor neurológia, de oda is kell beutaló. Ha nem hajlandó rá, akkor cseréld le, ne a te egészségeddel szórakozzon.

Egyébként az ismerősöm infúziót kapott és be is vitték a kórházba, olyan rosszul lett az utcán. Ott vizsgálgatták, nem találtak semmit, 1 hét múlva kiengedték.

2012. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű frontérzékenység. Patikában lehet kapni Béres Antifront cseppet vagy kapszulát. Van akinek segít, van akinek nem. Ha nem áll más betegség a rosszullét hátterében, a frontérzékenységgel az orvosok nem tudnak mit kezdeni, mivel mind a mai napig nem tisztázott, hogy pontosan hogyan hat a szervezetre az időjárás és légnyomás változás.

Erős rosszullét esetén esetleg a kórházban adnak infúziót, megfigyelik a beteget, de egyebet ők sem tudnak tenni.

2012. szept. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Neurológiára utaltasd be magad!!!
2012. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod milyen?
2012. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

Mint írtam, nem a frontoktól van, azoktól függetlenül jelentkezik.

Valószínű rosszul tettem fel a kérdést. Gyakran szédülök és emiatt érdekelt, hogy ilyen esetben mit tudnak tenni a mentősök, orvosok. A tv-ben csupán felfigyeltem arra, hogy szédüléssel is mentőt hívnak egyesek és érdekelt, hogy mit tudnak segíteni.


Amúgy orvost váltottam, jövő héten találkozok vele, kiváncsi vagyok mit mond. Az előző orvos hallani sem akart neurológusról, sem semmiről, merthogy felesleges.

A vérnyomásom van, hogy jó, van, hogy alacsony. Ha szédülök, megmérem és sokszor olyankor is teljesen normális értéket mérek (120/80), viszont van amikor alacsonyabb (85/55).

De tényleg ahogy figyelem, nem tudom mihez kötni, hisz normális nyomással, frontmentes időben is előfordul a szédülés, elég gyakran. Látásom jó, voltam kivizsgáláson.


Köszi a válaszokat!

2012. szept. 20. 21:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokszor egyszerü oka van a szédülésnek, pl keveset iszol. De lehet pl gerinc meszesedése, de belsőfül probléma is. A szédülés jellegéből eldönti az orvos hova küld. Neurológia/F-O-G/Mrtg ?
2012. szept. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!