Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyibe kerül az Epicután-tes...

Mennyibe kerül az Epicután-teszt elvégeztetése?

Figyelt kérdés
Azt a hírt kaptam, hogy sokba kerül a teszt elvégzése.
2008. máj. 19. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

igazából nem értem a kérdést.


Most gondolsz egyet és akarsz csináltatni? vagy mi?


mert egyébként a panaszoddal háziorvoshoz kell menni, ő ad beutalót allergológushoz és ott csinálnak tesztet. ez ingyenes. bár jellemzően Prick-teszt csinálnak.

2008. máj. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltam már bőrgyógyásznál,de mit ne mondjak, majdnem mind1 volt, hogy elmentem mert nem túl sokat segített!Na mindegy!Egyébként pedig, igen, gondoltam megcsináltatom, mert abból kiderül hogy pontosan milyen fémekre vagyok érzékeny!Szóval véleményed szerint ingyenes a teszt.Oké.Köszi az Infót.
2008. máj. 19. 13:50
 3/8 anonim ***** válasza:

nem bőrgyógyász.

allergológus. nem mindegy.


nem bőrgyógyászatra kell kérni a beutalót, hanem direkt allergológiára.

A bőrgyógyászoknak nem kifejezetten az allergia a szakterületük, nem is értenek hozzá annyira (tisztelet a kivételnek)

2008. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban jobb az allergológus, mert a bőrgyógyász legfeljebb a kontakt ekcámára tud tesztet végezni, az allergológus viszont egyéb (légúti) allergiára is.

Nekem bőrgyógyász csinálta, beutaló nélkül, térítésmentesen, -mert nekem kiütéseim voltak az arcomon-, de csak kb. 30, -leginkább vegyi anyagra vizsgált.

Pollenre, macskaszőrre, stb. a bőrgyógyász nem végez tesztet.

2008. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Úgy látom,egyesek kicsit sötétnek nézik az embert!!Na de mindegy is!!A félreértések elkerülése végett, tisztában vagyok vele hogy a bőrgyógyász nem fog elvégezni semmilyen tesztet!!Csakhogy a válasz úgy szólt hogy a panaszaimmal forduljak bőrgyógyászhoz, na most erre föl bátorkodtam írni, hogy már voltam!!De nem is értem hogy miért ilyen válszokat kapok!!Nem ez volt a kérdésem!!!

Üdv.

2008. máj. 23. 07:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Annak eldöntése, hogy epicutan teszt kell, vagy más, az mindenképpen bőrgyógyász dolga. Részletkérdés, hogy ki végzi el. Általában magánrendelésen 15,000 Ft szokott lenni az epicutan teszt, bár van egy hely, ahol sokkal olcsóbb, de itt most nem akarok konkrét intézményeket reklámozni, írj privit, ha érdekel. A rutin sorozatban háromféle fém van, ez a gyakorlatban elegendő, a leggazdagabb országokban sem tesztelnek többre. Létezik fogászati sorozat, abban még néhány féle fém van, főleg, amiket a fogászatban használnak. Ez a vizsgálat általában drágább valamivel (20-25e)
2008. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Végre kielégítő választ kaptam a kérdésemre!
2008. máj. 26. 09:47
 8/8 4dim válasza:
Megcsinaltattad vegül a tesztet? Ha igen, mi lett az eredmény? Én csipőprotézist fogok kapni, ami titánból van. Jó lenne előre tudni, hogy hogyan reagál rá a szervezetem.
2017. febr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!