Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pécsi klinikán hogy működik...

Pécsi klinikán hogy működik az integrált/kombinált teszt elvégeztetése?

Figyelt kérdés
Be kell előre jelentkezni? Vagy a doki küld beutalóval? Mennyibe kerül? Sajnos a Klinika weboldalán nem sok gyakorlati infó van :-(
2011. júl. 23. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

www.sejtbank.hu

Nekem sms-ben jött egy kód, amit itt tudtam megnézni, ki kellett nyomtatni és elvinni a dokinak:)

Különben, ha a Down-szűrésre gondolsz akkor az csak egy sima vérvétel:)

Amúgy van dokim(Dr. Várnagy Ákos).

Én akkor pont kórházban voltam(kiszáradtam), de engem a doki küldött volna, azt nem tudom, hogy beutalóval e..:)

2011. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magán dokim van. Ő adott egy feljegyzést -beutalónak nem nevezném, mert úgy tudom, azt magánrendelésen nem adhat- amivel el kell menni a klinikára, a terhespatológiai ambulanciára ha jól tudom a nevét (a recepció mögött van). Itt állították ki a beutalókat a doki papírja alapján amivel a vérvételi laborba kell menni. Ez a kombinált teszt, a 12. héten csinálják és ingyenes. Az integrált teszt fizetős. Ugyanitt a klinikán kell kérni hozzá csekket, talán 15 ezer Ft. A 16. héten csinálják, de kell hozzá a kombinált eredménye is.


Azt viszont nem tudom, hogy ha sztk-s dokihoz jársz, megcsinálják-e. Szerintem nem. Én elveszítettem egy 10 hetes terhességet, akkor sztk-ra jártam és ha jól emlékszem a 16. héten lett volna az első vérvétel, de ez már régebben volt, 2007-ben.

2011. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon sokat segítettél
2011. júl. 23. 11:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha Pécsen fogsz szülni,akkor beutalóval fogsz menni kombinált tesztre,amit a 12 hetes genetikai ultrahanggal kötnek össze.(+- 1 hét)Teljesen mindegy,hogy magán vagy tb-s dokid van,a pécsi klinika szerződésben van a sejtbankkal,tehát a kombi teszt "kötelező".

Amikor megkapod a beutalód a k.tesztre,akkor megkérdezik,vagy ajánlják az integrált teszt elvégzését,és ezt a 16 hét körül csinálják,a 15000 Ft-os térítési díj ellenében.

Ennyi.Remélem segítettem,Boldog Babavárást!

31 hkm

2011. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is; igen Pécsett fogok szülni; most már értem, hogy az első válaszoló miért hivatkozta be a sejtbankot
2011. júl. 24. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!