Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Naponta többször is erős...

Naponta többször is erős szívdobogás jön rám. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Simán, ülök, nézem a tv-t például - tehát nem terhelem meg magam - és egyszer csak érzem, hogy össze-vissza kalimpál a szívem. A vérnyomásom rendben van. Mi lehet? Lehet bajom emiatt?
2009. aug. 6. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szívritmuszavar.

Meg kéne nézetned magad!

Egyáltalán nem normális dolog.

2009. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg kellene vizsgáltatnod a pajzsmirigyhormonszinteket, mert a pajzsmirigytúlműködés gyakran okoz erős szívsobogásérzést.
2009. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :(
2009. aug. 6. 21:58
 4/5 anonim válasza:

Idegrendszeri eredetű is lehet, de a hormonvizsgálat is jó ötlet. Nekem is volt hasonló, sőt légszomjam is volt tőle.

Elmentem egy kardiológus ismerőshöz, aki korábban már talált nálam szívzörejt. Kaptam beutalót terheléses vizsgálatra, meg szívmonitort két napra. Nyomkodtam a gombot ezerrel, de nem volt szívritmuszavarom, hála Istennek. Nálam ideiglenes pánikbetegség volt, azóta csak nagyon ritkán jelentkezik, és akkor is stresszes időszakokban.

A lényeg, hogy ne parázz miatta, mert csak rosszabb lesz (adrenalin-pánik-adrenalin körforgás: a tünetektől megijedsz, a szervezeted extra adrenalint termel, amitől fokozódnak a tünetek). Ilyenkor vegyél egy-két nagy levegőt és nyugodj meg. Kerüld a nyomasztó, vagy túl akciódús filmeket, igyekezz szép tájakon sokat sétálni, esetleg ússzál. Persze nézesd meg mindenképp, attól eleve megnyugszol. És ne gondolj mindjárt a legrosszabbra :)

2009. aug. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
pont azért nem értem a dolgot, mert teljesen stresszmentes mostanában az életem és mégism most jön rám.. ha pár napon belül nem múlik el, akkor megyek a dokihoz..
2009. aug. 7. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!