Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudtok nekem ajánlai olyan...

Tudtok nekem ajánlai olyan gyógyteát, ami nyugtató hatású, lehet kapni a legtöbb herbáriába és a hosszútávú fogyasztása nem káros az egészségre?

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

citromfű tea

napi 2-3 pohárral iszok meg,finom,nyugtat,és semmi káros hatása nincs

Évek óta iszom


orbáncfű tea,ugyanez,csak azt fogamzásgátló mellett nem lehet sokat inni,csökkenti a hatását.De ha nem szedsz,akkor nyugodtan idd.

2012. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még annyit le tudnál írni, hogy ezeket milyen arányba főzöd, illetve lehet-e ízesíteni őket és mivel?
2012. okt. 15. 12:24
 3/6 anonim ***** válasza:

A citromfű, macskagyökér és kamilla gyógynövényekről tudom, hogy nyugtató hatásúak.

Ezek közül én kamillát szoktam inni (eleinte okozhat hasmenést, de megszokja az ember hosszútávon), igaz, nem minden nap, mondjuk 3-4x egy héten.

Úgy tudom, hogy lehet kapni a herbáriákban direkt nyugtató teakeverékeket, amiket több gyógynövényből állítottak össze. Azt sajnos nem tudom, hogy ezeket lehet-e hosszútávon fogyasztani.

Amit megvásárolsz gyógynövény, a csomagolására ráírják az elkészítés módját (mennyit, milyen vízbe, hány percig áztatva).

A gyógyteákat nem ízesítik (állítólag így hatásosabb és egészségesebb), viszont hamar hozzá lehet szokni az ízéhez.

2012. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a citromfű teát filtereset veszek,1 filter 3 deci vizhez (de fél literhez csinálnám ha lenne itt benn ekkora bögrém,otthon fél literesbe megy),ne forrjon a viz,ázik 10 percet,mézel,cukorral,citromlével izesitem,máskülömben nekem nem finom.

Herbáriásat veszek,sajnos auchanon kivül 500Ft körül van mindenhol.Auchanban valamiért csak 250 körül.


Orbáncfű teát gyógynövényesnél veszem,sima gyógyszertári,annál fél liter vizhez 2 kiskanálnyit teszek,ázik 10 percet,izesitem,ehhez kevesebb citromlé is elég,de cukrot,mézet ugyanugy teszek bele (bár én más teába is)

2012. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 15. 17:14
 6/6 anonim válasza:

Levendula-, macska gyökér tea.

1l vízhez 2-3 ek. az EGYIK fajta gyógynövényből.

2012. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!