Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mellkastáji szúró érzés,...

Mellkastáji szúró érzés, szédülés, végtag zsibbadás, fejfájás? Pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Ezeket tapasztalom mostanában magamon és googleben ezekre a tünetekre a szorongásos betegségek jönnek ki, lelki problémák, pánikbetegség.

Ez kiknél fordul elő? Lehet más oka is ennek? Pánikbeteg lennék, vagy kezdek lenni, pedig egyébként jól érzem magam most a bőrömben.....

Az biztos, hogy így rákerestem pl külön is mellkas szúrásra és feljött a tüdőembólia, elkezdtem olvasni, és úgy elkezdtem szédülni, hányingerem lett, hogy ki kellett mennem friss levegőre....ez mi lehet???? Elég pocsék háziorvosom van...hova kellene mennem egyáltalán?



2012. okt. 17. 10:42
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha olvasol róla és közben rosszabbul leszel, akkor egyértelmű pszichés dolog. Nem feltétlenül akkor jelentkeznek a tünetek, mikor éppen problémád van és ideges vagy, hanem utána, ha már megnyugszol. Az idegrendszered hirtelen takarékra kapcsol, eddig állandó adrenalin fűtötte, most meg nem és ez megvonással jár. Ez okozhatja. Első körben érdemes lenne elmenni egy belgyógyászhoz, ha házi orvoshoz nem akarsz. Ott csinálnak EKG-t és ha kell továbbküldenek kardiológiára. Én is voltam mindenféle kivizsgáláson, de egyértelműen csak a sokáig húzódó stressz okozta. Kb 1 év alatt múlt el teljesen.
2012. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az EKG mit mutat ki? Mert pár hónapja a kötelező munkahelyi orvosi vizsgálat miatt voltam EKG-n és ott bár először azt mérték, h szívritmuszavarom van, megnéztük másodjára is, akkor már minden ok volt....bocsi, de nagyon nem értek ezekhet, a kardiológián mit csinálnak?
2012. okt. 17. 11:25
 3/5 anonim válasza:
100%
Szerintem menj vissza ehhez a dokihoz (gondolom üzemorvos) és neki mondd el a panaszaidat. Az EKG a szívedet vizsgálja. A kardiológián ennél sokkal pontosabban mérik a dolgokat. Ott terheléses vizsgálatot néznek, ami abból áll, hogy szobabiciklit hajtasz és közben készül egy EKG-hoz hasonló vizsgálat, de jóval összetettebb és pontosabb eredményt ad. Készítenek szív ultrahagot, ahol a szíved és az erek állapotát vizsgálják. Valamint 24 órás EKG-t is csinálnak. Rádhelyezik a tappancsokat és egy kicsi készülék a derekadon egy napon keresztül minden másodpercben nézi a szíved. Ezzel lehet minkába menni, ruha alatt nem látszi, csak egy fürdést kell miatta kihagynod:DDDD A lényeg, hogy a kardiológián kizárhatják a szíveredetű panaszokat. Engem kezeltek már infarktussal, holott nem is volt, mint utólag a kardiológián kiderült, csak nálam már akkora volt a stressz kiváltotta nyomás, hogy így jött ki. Egy alapos kivizsgálás során észreveszik, ha baj van és azonnal elkezdik a kezelést. Ha "csak" pszichés eredetű, akkor pedig a lelked kell kezelésbe venni és legalább megnyugodhatsz, hogy a fizikális egészséged rendben. Ha valóban pszichés a probléma, akkor pszichológushoz kell fordulnod. Ingyenesen is tudsz menni, a TB fedezi:)
2012. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sokat segítettél!!!!
2012. okt. 17. 14:25
 5/5 anonim válasza:
Nincs mit, remélem hamarosan jobban leszel:)
2012. okt. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!