Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egész nap kiszáradtnak érzem...

Egész nap kiszáradtnak érzem magam, pedig viszonylag sokat iszom. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Viszonylag sokat iszok, de valamiért folyamatosan kiszáradtnak érzem a számat, de szomjas nem vagyok, ezért nehéz is rávennem magamat az ivásra. Ha iszok, akkor rá 30-40 percre már mehetek is a wc-re és kb megy is ki belőlem minden amit megittam. Mitől lehet ez?

2012. nov. 1. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


második rész: [link]

2012. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetris ***** válasza:
Meg kellene nézetni a vércukor szintedet. Valszeg nagyon magas, emiatt érzed a szomjúságot, mert a szervezeted higítani akarja a magas cukorszintet. (nem vagyok orvos, ez tipp)
2012. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Cukorbetegként pont hogy szomjas lennél.
2012. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Édességet mostanában egyáltalán nem eszem. Úgyhogy a magas vércukorszint szerintem kilőve - már ha ez okozza
2012. nov. 1. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha cukorbeteg lennél, akkor mindegy lenne eszel e édességet :) Legalábbis egyes típusúnál.
2012. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mit iszol?

Az ásványvizeket pl. nem árt randomban inni, mert ha pont hiányzik belőle valami "összetevő", ásványi anyag amire szükség lenne a szervezetednek, simán kiszáradhatsz úgy, hogy napi 3-4 litert megiszol. Orvostól hallottam.

Sajnos minden baromságot ráírnak, aztán fene tudja mi van benne.

Némelyiktől én is így érzem magam.

Ha nem lehet ilyen probléma nézesd meg magad orvossal, mert lehet szervi baj is.

2012. nov. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mizse ásványvizet szoktam inni és sima csapvizet. Van, hogy napi több litert megiszok, de van hogy nagyon keveset. Mivel egyáltalán nem vagyok szomjas ezért néha elfelejtek inni. De ez ritka :)
2012. nov. 1. 20:58
 8/8 tetris ***** válasza:
A cukorbetegséget nemcsak az édesség válthatja ki, hanem a magas szénhidrátbevitel is. Sok kenyérféle, tészták, gabonafélék.
2012. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!