Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire rossz a szervezetemne...

Mennyire rossz a szervezetemnek az, hogy állandóan éjjel dolgozom?

Figyelt kérdés

Eddig állandó nappalosból átraktak éjszakai recepciósnak, aminek először örültem, mert az éjszakásnak nincs szinte semmi dolga.

(12 órázunk)

Aztán így 2 hét után sajnos megéreztem a változást a testemben... felborult a bioritmusom, még szabadnapjaimon is alig vagy egyáltalán nem tudok elaludni éjjel.

Nappal pedig, munka után maximum 6 órát tudok aludni de azt is úgy hogy fel-felébredek, tehát szó sincs pihentető alvásról.

Maga a munka nem fizikai, de mivel virrasztok, érzem magamon a kimerülést és érdekes módon szabadnapokon érzem főleg, hogy gyengék a lábaim, nehezemre esik a legkisebb fizikai munka (sétálás, beváráslás is!!!), és állandóan kókadt vagyok. Mikor dolgozom, akkor egész jól vagyok, hajnalban is csak akkor álmosom el, ha hosszabb időre becsukom a szemem, egyébként nem.

Pl. az evésben, éjjel eszem, és emiatt megnőtt a hasam, pedig nem eszem többet mint egyébként! De nem tudok máskor enni. A bőröm kipattogzott, a szemem alatt mély árkok jelentek meg. Korábban a vízfogyasztásom elérte a napi 2-2,5 litert, amit éreztem is, a bőröm állapotán, de mivel nappal nem eszem nem iszom, éjjel meg csak keveset, így érzem, hogy szárazabb lett, viszket...

Lehet, hogy ezeket a tüneteket bemesélem, de orvostanhallgató barátnőm is mondta, hogy a melatonin termelődése felborulhatott emiatt...

Viszont hosszabb távon mi fog történni? Megszokom aztán kész? Vagy pedig hosszabb távon ez káros is lehet?


2012. nov. 4. 16:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!