Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyáron állandóan éjjel nem...

Bbbe kérdése:

Nyáron állandóan éjjel nem tudok aludni és nappal muszálynak érzem az alvást délutánig és nehéz visszaálni. Miért lehet ez és hogyan tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Nyáron egyik éjszaka sem tudok elaludni, csak nagyon későn mindíg föntmaradok hajnalig, reggelig. Ezért ugyebár délutáni órákban ébredek föl, ha korábban ébredek akkor is visszaalszok. Ez a körforgás napról napra így megy, csak az időpontok változnak egy kicsit és nemtudok visszatérni a normális alvási "szokáshoz". Miért lehet ez?
2011. jún. 19. 06:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam hosszú évek óta így van.

Hétfőn kora reggel jelenésem van 6-7 körül indulnom kellene, nem tudom, hogy fogom megoldani. Most készülök lefeküdni, isten tudja mikor kelek majd fel.

A nagy meleg miatt sokszor csak hajnalban aludtam régen is, mert akkor hűvösebb volt. De most már egyszerűen mindent csinálok, videókat nézek, eszem, gépezek csak ne kelljen aludni mert hiába vagyok fáradt, nincs hozzá kedvem.


Sokszor megcsináltam, hogy nem feküdtem már le aludni és kibírtam estig és normál időben feküdtem le aludni. De előbb-utóbb rögtön visszacsúszik erre és megint nem oké.

Altatót is szedtem(orvos írta fel), de mivel nem használt leálltam vele.


Elég gáz, mert én hiába érzem magam jobban éjjel semmi nincs nyitva így nem intézhetem a dolgaim emiatt rá vagyok kényszerítve, hogy napközben tegyem meg ezeket. De hiába, hiszem akkor inkább nem alszom napokig.


Egyébként akkor voltam a legboldogabb, amikor nyaranta reggel napfelkeltekor feküdtem le és délután keltem fel. Imádtam olyankor reggel lefeküdni és elalvás előtt mindig a felkelő napot láttam. Aztán délután még kellemes meleg volt és lágy szellő fújt stb. és még volt egy kis idő estig. Szóval nekem ez tökéletes volt.


Amúgy bocs, hogy szóvá teszem amikor én helyesírásom is hagy némi kívánnivalót maga után de a muszáj pontos j. Nyugodtan nézd meg helyesírási szótárban is, sőt még a beépített h. ellenőrző program is aláhúzza ly-nal. :) Csak azért szólok, mert a legtöbb ember rosszul írja ezt a szót.

2011. jún. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
olyan hobbikat kell kitalálni, amivel lefárasztod magad nappal :) de akár egy kisgyerek is le tud könnyen fárasztani, utána csak beesel majd az ágyba
2011. jún. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egész nap futkostam, mégis 5 után aludtam el hajnalba... :( ma olyan 3 körül már aludni akarok... :D
2011. jún. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!