Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy antibiotiku...

Miért van az, hogy antibiotikummal tömnek, de már egy hónapja beteg vagyok? = (

Figyelt kérdés

Sokat van felső-légúti problémám, de ez a mostani, ez a rekord. Kezdtem garatgyulladással, gaugmentint szedtem rá, közben garatváladékból kimutatták a staphylococcus aures-t, és még mindig nem jöttem rendbe, a garatgyulladás maradt és hozájött egy jó kis mandulagyuszi, így az augmentin befejezése után 10 nappal elkezdtem a ciprinolt, meg köptetőt, de almaecete-smézes gyógyteát is ittam sokat, kamillával gőzöltem, propoliszt szedtem stb. és NEM JAVULT, rosszabb lett, elkezdtem köhögni mint a kutya, ma visszamentem (10 nap után kb, vagy kicsit több) és kiderült, hogy a staphylococcus maradt, és ráadásul a mandulagyulladás, garatgyulladás is ÉS rájött hozzá egy kezdődő arcreggyulladás. Úgyhogy most a doki Fromilid-et írt fel.

De én már teljesen kikészültem, szerintem már nincs is immunrendszerem egyáltalán, és sokszor szinte elsírom magam, annyira idegesítő, hogy folyton beteg vagyok, és a rossz térdem is bánja ezt, valamint a bőröm...

Mi lehet ez, mit csináljak? Elegem van abból, hgoy antibacival tömnek.. :(

20/L


2012. nov. 7. 15:10
 1/10 A kérdező kommentje:
van az másfél hónapja is, most nézem a dátumokat. Csak már kicsit összefolynak a napok
2012. nov. 7. 15:18
 2/10 anonim ***** válasza:
Szedsz probiotikumot az antibiotikum mellé? Ha nem, nem csoda, hogy nem tudsz meggyógyulni. Plusz kezdj el durva dózisban (napi 3x20 csepp) grapefruitmag-kivonatot inni, az is rengeteget segíthet. És persze maradj otthon, takarózz be, a kinti hideg szél is sokat ronthat az állapotodon.
2012. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szinte ki sem mozdulok! És igen, szedek probiotikumot is
2012. nov. 7. 17:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor én a helyedben beszélnék a háziorvossal, hogy nem tud-e bármilyen más megoldást antibiotikum helyett. Garatgyulladásra én gyakran kaptam homeopátiás bogyókat, és 2-3 nap alatt meggyógyultam. A gyömbértea friss gyömbérből nagyon jó vírusölő, igaz, jó csípős, de betegen nagyon jól esik. :)
2012. nov. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Amúgy ezeket nem a háziorvos írta fel, hanem a fül-orr-gégész.

És ittam én mindenféle gyógyteát, de mégsem... :( (egyébként már gyerekkorom óta nagyon gyakran van felső-légúti megbetegedésem, csak most ez nagyon nem tetszik, hgoy hiába kezelem, egy picit sem múlik..)

2012. nov. 7. 18:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum nem minden esetben jótékony hatású,ezt tudhatná az orvos is...
2012. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

amíg otthon pihengetsz próbáld átgondolni hogy mi az /mik azok a dolgok amiket elfojtasz magadba, amit kimondanál de nem tudsz vagy nem akarsz. Ez van nálam is, csak régebben durvább volt én is hetente szedtem antibacit

jobbulást

2012. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
elég sok mindent elfojtok, újabban dilidokihoz járok, de mi köze ennek a betegséghez? :O
2012. nov. 10. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
elég sok és nem dilidoki hanem gondolom pszichológus. Ez a pszichoszomatika. A lelki dolgok testi szinten jelennek meg, és a torok az pont a kommunkiációval függ össze
2012. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez elég érdekesen hangzik.... (igen, pszichológushoz)
2012. nov. 11. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!