Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 36,8 a testhőm, mégis fázom....

36,8 a testhőm, mégis fázom. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
úgy tudom, 36,3 - 37,1 °C a férfiaknál, 36,5 - 37,3 °C a nőknél normálisnak vélt testhőmérséklet. hogy lehet az, h a nők mégis fázósabbak?

2012. nov. 13. 16:53
1 2
 1/16 anonim válasza:
49%

azért fázol mert hideg van!

tényleg ennyire hülye vagy?

2012. nov. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Ami azt illeti pont, hogy a nők nem fázósabbak, mert fajlagosan nagyobb a zsírszöveteik aránya, magyarul több rajtuk a szigetelő réteg. Deha fázol, fűts be.
2012. nov. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

:)

nem, nem vagyok hülye, 23 fok van a lakásban. szted 23 fokban kéne fáznom? gondolkodj előbb, mielőtt hülyeségeket írsz, mert lejáratod magad, hacsak inkognitóban is...

logikus lenne, h a nőkön több a zsír és ezért nem fáznak, de tapasztalataim szerint (és bízom a tapasztalataimban, mert elég sok emberrel hozott már össze a sors), a nők tényleg fázósabbak. talán a kisebb izomtömeg miatt? v hormonális oka lenne?

2012. nov. 13. 17:35
 4/16 anonim ***** válasza:
ha magasabb a testhőmérsékleted akkor a hidegebbet még hidegebbnek érzed. ez logikus nem? ha lázas vagy akkor is a hideg ráz..
2012. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
ez igaz, csakhogy nem magas a testhőm, több helyen is azt olvastam, h a 36,8 normális.
2012. nov. 13. 19:26
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Takarózz be, fűts be még jobban!
2012. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

általában ezt teszem, de szükségem lenne egy tartósabb megoldásra is, mert gyakran előfordul, h nincs lehetőségem betakarózni (a fűtést pedig nem tudom szabályozni).

télen a munkahelyemen 20 fok van, kénytelen felvenni két pulcsit, két pólót, atlétát stb. egymásra, de elég kínos, amikor körülöttem hosszú ujjú pólóban üldögélnek az emberek :/

szórakozóhelyeken sincs sokkal melegebb. pedig ha iszunk, mki vetkőzik. én max leveszem a kabimat :P

2012. nov. 13. 21:40
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Csináltass egy teljes vérképet. :)
2012. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Én fázós vagyok, és még anyám is jobban bírja a hideget nálam. Én csináltattam már teljes vérképet és semmi bajom, minden értékre azt mondták, hogy tökéletes.

Hát lehet, hogy szar a vérkeringésem, azt nem tudom.

A vérnyomásom is jó, de általában kicsit az alacsony érték felé húz. Vékony vagyok és nő.


Barátom meg pont az ellentétem, jól el van hízva és ő télen képes végigmenni az utcán 1 szál ingben, úgy hogy nem fázik, én meg mellette kabátban halálra fagyok. De mi tudjuk mért van. Mert ő német és ők jobban bírják a hideget :)

2012. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hja egyébként úgy nőttem fel, hogy nagymamám állandóan kinyitotta az ablakot télen is mindig, régen, mert ő meg azt mondta, hogy nincs bent elég oxigén és ő sem fázott soha. Én nem tudom mért, de egész gyerekkoromban fáztam, minden télen. Volt hogy otthon fölvettem a síruhát akkoriban. Most meg itthon 24 fokra fűtök és az nekem így nagyjából jó.


De egyébként olaszországban érzem a legjobban magam, amikor már mindenki megdöglött ott a melegtől, én simán jól el voltam, kb mint az ottani négerek, akik nyáron is hosszú farmerban sétáltak és nem izzadtak. De én sem.

2012. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!