Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 36,8 a testhőm, mégis fázom....

36,8 a testhőm, mégis fázom. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
úgy tudom, 36,3 - 37,1 °C a férfiaknál, 36,5 - 37,3 °C a nőknél normálisnak vélt testhőmérséklet. hogy lehet az, h a nők mégis fázósabbak?

2012. nov. 13. 16:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolok, csak 2 embert ismerek, aki nálam fázósabb :/ Persze ez nem jó, de együtt lehet vele élni, csak fel kell öltözni jól és kész.
2012. nov. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

dettó. nekem is tök jó a vérképem. a vas ugyan csak a még-épphogy-okés tartományban van, de jó az is.

nincs vmi bogyó arra, h a szervezet több hőt termeljen?

vagy ha felszedek pár kiló izmot magamra, nem leszek ennyire fázós??

nekem sztem a vérkeringésem rendben kell, h legyen. naponta gyaloglok kb. 5 kilométert és edzek hetente 2-3-szor. suli mellett pedig könnyű fizikai munkát végzek.

a vérnyomásom nekem is viszonylag alacsony, de még egészséges.

nem szeretem, h fázós vok. tök ciki.

am én is állandóan olaszországról ábrándozom - többször voltam Rómában, és baromira élveztem, h az olaszok bundában élik túl a novembert, míg én ujjatlanban napozok... :)

2012. nov. 14. 21:15
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát ezaz, tudom. De én szerintem nem lehet ellene tenni semmit. Nekem mondták már, hogy csak meg kell szokni a hideget. Hát fenéket, azt nem lehet megszokni ha kékre fagy a kezem. Régen egyébként csináltam, hogy nem öltöztem fel annyira és futva közlekedtem az utcán, tudod amíg futottam nem fáztam kb, de úgy mentem, hogy egy sarok séta, egy sarok futás. De pl voltam ilyen kerti buliba novemberbe este, hát mások simán pulóverbe kint üldögéltek, én meg kabát, harisnyanadrág és akkor is néha fel kellett állnom mászkálni, vagy táncolni, vagy valamit, hogy ne fagyjak szét, de úgy is fáztam végig :)
2012. nov. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

ismerős...

engem am leginkább nem is télen zavar a fázósság, igazán elkeserítő tavasszal és ősz elején tud lenni.

ez azért van, mert igazságtalannak tartom, h mások kaptak az égtől egy jól működő kazánt is beépítve a testükbe, és ez nem egy fullos extra, hanem az emberi test alapfelszereltségének a része, nálam azonban vmiért elfelejtették beszerelni ezt a kütyüt a nagy mennyei gyárban, és hiába járok szervízekbe, semmi módon nem tudják a szerelők pótolni ezt a fontos szerkezetet. tanuljon meg együtt élni a hiányával - mondják, - törődjön bele; dehát hogyis lehet beletörődni abba, h gyári hibás vok és mégcsak nem is garanciális darab?

ígyhát télen, amikor mki nagykabátban didereg, kevésbé elkeserítő a helyzet, mint tavasszal, amikor a legtöbben fellélegezve dobják le a télikabátot, pulcsiban, sőt, van, aki pólóban mászkál, én meg kitartóan hordom továbbra is a nagykabátot...

augusztusi estéken a barátaim pólóban, rövidnadrágban üldögélnek, van, akinek még melege is van, én pedig a póló felett még egy vékony pulcsiban és egy kiskabátban didergek, hiába bújok el a mosdóban tornázni 10-20 percre, visszaülök az asztalunkhoz, és öt perc múlva ismét fázok, és amikor már nagyon nem bírom odakint, mert már a torkom is fájni kezd, kénytelen vok meghúzni magam vmi melegebb helyen, és bentről hallgatom, h szórakozik odakint a társaság... v hazamek, és lőttek a partinak.

szóval engem leginkább nem is télen zavar a fázósság, noha télen összességében rosszabb a helyzet. télen még a közérzetemet is kicsinálja az állandó fázás, fél órás levegőzés után fájni kezd a fejem, a torkom, és hiába húzódok be egy kávézóba pl., 20-23 fokon a kihűlt testem nem melegszik át, dideregve, kicsire összehúzva magam üldögélek, mint vmi púpos hadirokkant.

ezen az állapoton pedig csak a forró zuhany segít. ami nagyon jól tud esni, csakhát nincs módom arra, h naponta ötször zuhanyozzak, nameg a száraz bőrömnek se tesz jót...

nyáron tudok csak öltözködni, egyébként a fő szempont az, h réteges legyen, amit viselek.

nyáron fordul csak elő, júniusban és júliusban, h egy laza esti partin, amikor nem táncolunk, csak sörözünk és beszélgetünk, nem kábulok be attól, h órák óta didergek...

nyáron van csak olyan, h ugyanúgy tudok öltözködni, mint mások...

de a megfázástól még nyáron is tartanom kell, mert ott az augusztus a hideg estéivel...

télen pedig én is futva közlekedek az utcán :D

de társaságban nagyon bénának érzem magam, amikor a többiek nyugodtan sétálnak és beszélgetnek, és én ebből azért maradok ki, mert nem bírom a hideget...

az első emlékem erről az esetről 9 éves koromból van, anyámmal és tesómmal haladunk el a házunkhoz közeli játszótér mellett, mindent hó takar, megyünk haza a kisboltból; anyu csodálkozik, mennyire lehűlt a levegő, tesóm panaszkodik, h fázik - aztán beszédtémát váltanak és nyugodtan dumálnak tovább a hazafelé tartó úton... de h miről, azt én már nem is hallom, mert menekülve rohanok a hideg elől :D

2012. nov. 17. 16:05
 15/16 anonim ***** válasza:
:DDDDD hát ez kész. Igen, nekem is vannak ilyen élményeim néha. Nem baj, de legalább tudunk röhögni a saját kínlódásunkon :D
2012. nov. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

:D

ó, úgy örülök, h végre vki átérzi a problémám! már ezért megírta kiírni a kérdést!

most pedig a sok panaszkodás után legyünk picit problémamegoldóbbak, mit szólsz?

először is hozzuk össze az előnyeit a fázósságnak! nagyon jó példa volt, amit az olaszországi hőségről írtál - mert tény, h a nagy meleget eszeveszettül jól bírom én is :)

ehhez tudnám hozzátenni azt, h fázni még mindig elegánsabb, mint izzadni nyáron és lihegni... ^^ márpedig kevés embert ismerek, aki a hideget és a hőséget egyaránt jól bírja. szal ez valsz ilyen vagy-vagy.

a hideg ellen pedig:

1. ha nem is tartós megoldás, de egy jó edzés sokat tud segíteni. közvetlen hatása, h pár órára megszűnik a fázás. közvetlen hatása pedig a jó erőnlét, amitől ráadásul az ember kedve is kivirágzik az edzést követő egy-két napra, hosszútávon pedig ugye hozzájárul a jobb teherbíráshoz, egészséghez. a fázás elleni küzdelem tehát elég erős motiváció nekünk a tornázásra.

2. régebben rendszeresen jártam szaunázni. a napfényhiánytól, ha nem is fordulok be, d a hideggel kombinálva télen eléggé leromlik a kedvem. akkoriban nem voltam ilyen fázós. a szauna tehát lehet, h a méregtelenítéssel meg a vérkeringés felpezsdítésével tartósabb eredményeket is tud hozni.

3. a fázás elleni küzdelem segített leszokni a rendszeres és néha túlzásba is vitt kávézásról és cigizésről. ha ez a nagy fázósság nincs, talán még mindig lennének kézremegős túlkávézott meg hörgős agyoncigizett napjaim...

4. pasizáskor hasznos is lehet a fázás. velem többször előfordult tiniként, h a srác kapott az alkalmon, átölelt, majd elcsattant az első csók... most pedig, kapcsolatban, a pasim szívesen ölel át, dörzsöli a hátam, bugyolál be több takaróba, fűti be az autót és néha velem tart a szórakozóhelyről induló éjszakai futómaratonokon is :D

hirtelen ezek jutottak eszembe.

neked van ötleted?

2012. nov. 22. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!