Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az mitől van hogy mostanában...

Az mitől van hogy mostanában egész nap álmosságot érzek pl ma is? És nincs is front ELVILEG? Ti is vagytok igy ezzel?

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
időjárás is hozzájárul, de az is, hogy nincs ritmus az alvási szokásaidban. Vagy sokáig fent vagy, vagy bedőlsz az ágyba eset 21-kor és nem tudod kialudni magadat. Ritmus nagyon fontos a szervezetnek
2012. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Talán a fényhiány, szürkeség, köd, korai sötétség.
2012. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, valami vitamin szedése esetleg javíthat.

Meg igen, a rendszeres alvás. Egyszerre sokat kell aludni.

2012. nov. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát igen van amikor már 9 kor alszok de van amikor csak 11 kor. De van amikor már este 7 kor aludnék. Akkor ez lehet a gond ?
2012. nov. 14. 09:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Állíts be egy napi rutint. Iktass be egy kis sportot is naponta. Ha szellemileg és fizikailag is elfáradsz, pihentető lesz az alvásod, és nappal energikusabb leszel.

Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget és igyál sokat. Ez is segít a szervezetednek.

2012. nov. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az 5-össel értek egyet maximálisan!


És minden nap minimum fél órát szabad levegőn tölts!!!


Ez legalább annyira fontos, mint a napi torna, stb.

Ha tudod, inkább természetes alapanyagokból szedd meg a szervezet számára szükséges vitaminokat és egyebeket (zöldség-gyümölcs), mint a különböző bogyókat bekapkodva. Azok sem olcsóbbak, mint ha a zöldségesnél vásárolsz be!

2012. nov. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De nekem ehez sajnso társul még egy kis pánik,szorongásos állapot. Amiatt nem nagyon megyek ki mindig a levegőre mert mindig ffélek pl ha álmos vagyok akkor hogy elájulhatok stb. Tudom ezt le kell küzdeni de nem egyszerű!
2012. nov. 14. 09:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne akkor menj le, amikor álmos vagy.

A napi rendszeredbe, a napi ritmusodba építs be egy fél órát, órát, amikor szabadlevegőn vagy. Lehet az síma séta, vagy végignézed a kiratokat, vagy csak megkerülsz egy háztömböt, akár fényes nappal. A szervezet ettől a kis mozgástól és a szabadban felszedett friss levegőtől feltöltődik, és automatikusan lassan átáll egy másik, egészségesebb ritmusra.

2012. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt mindenképp le kell küzdened. Az agyadban dől el, hogy mitől félsz és mitől nem. Ha racionálisan átgondolod, hogy attól, mert álmos vagy, attól még nem fogsz elájulni, tehát kimehetsz a levegőre. Különösen mondjuk átgondolhatod, hogy a friss levegő élénkít, tehát felébreszt...
2012. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 abcd0123 válasza:
Nem tudom aktuális-e még a téma, de pajzsmirigy alulműködés is okozhat fáradékonyságot. Sajnos nincs benne a teljes laborvizsgálatban, ezért külön kell kérni a háziorvostól a vizsgálatot, de egy próbát megér. Főleg a nőknek évente egyszer javasolt lenne elvégeztetni, nagyon sok mindenre kihat.
2013. dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!