Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már évek óta gyakran előfordul...

Már évek óta gyakran előfordul, hogy séta után megfájdul nagyon a fejem. Mitől lehet? Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Ma is elsétáltam a város másik végébe (könyvtárba), mire hazajöttem már fájt a fejem.Migrén, mert az orrom is fáj és hányingerem is van.Ez már sok éve így van, évszaktól, meg minden egyébtől függetlenül, tini koromban kezdődött ez.Akkor is, nagyobb séták után migrénem lett.Nem minden esetben van ez így, de igen gyakori!Mi lehet az oka?
2012. nov. 15. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg keringési probléma van mögötte, nem kap az agy elég oxigént.
2012. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szemed rendben van?
2012. nov. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szemem nem túl jó,rövidlátó vagyok, de van szemüvegem.Sajnos tini korom óta gerincferdülésem is van, nem tudom, ez okozhat-e ilyen fura tüneteket?Illetve fejfájást.Pár éve pánikbetegség gyanúja miatt elküldtek különféle vizsgálatokra.Vérvétel, az összes fajta szívvizsgálat is megvolt, de semmi bajomat nem találtak.Csak annyit mondott az orvos, hogy van egy kis vashiányom és látta a vérvételi eredményemből, hogy keveset iszok.Ez igaz, de mit csináljak, ha egyszer nem vagyok szomjas?

A szememre azért nem gyanakszom, mert itthon olvasok, netezek sokat és fizikai munkát is végzek(házi munkák), mégsem fájdul meg tőle a fejem.Ez csak séták után van, akkor sem mindig, de elég gyakran előfordul ahhoz, hogy ne lehessen puszta véletlennek tekinteni.

Amúgy elég mozgásszegény, bezárt életmódot folytatok már évek óta, nem mozdulok ki rendszeresen, nem tudom, ez lehet-e oka.Bár ha belegondolok, már akkor elkezdődtek ezek a panaszaim, amikor még rendszeresen eljártam itthonról...

Vannak egyébként más tünetek is.Szívdobogásérzés, elgyengülés, zsibbadás hol itt, hol ott, szédelgés.Ezek van, hogy együtt jelentkeznek, van, hogy külön-külön.A vérnyomásom kicsit emelkedett volt, bár nem vészes, de szedek rá gyógyszert már évek óta, azóta az is rendben van.Szóval, nem értem a tüneteimet, de valami oka kell, hogy legyen, nem?

Idegi eredetű oka lehet esetleg annak, hogy odakint megfájdul a fejem?Meg hogy nehezem bírom testileg-lelkileg a terheléseket?Esetleg valami ideggyengeség?

Érdekes egyébként az is, hogy a séták, kimozdulás után ez a migrén mindíg kizárólag akkor jön rám, mikor már jövök hazafelé, vagy hazaértem.

Nyáron, valahányszor kimentünk a strandra, jól bírtam a napot, de mikor hazaértem, már majd szét ment a fejem.

Kirándulások után is ez van, vagy ha csak lemegyek ügyet intézni.Ilyenkor sokszor a gyógyszer sem hat, csak az, ha kialszom magam.Elmondtam az orvosomnak ezt is, de csak nézett, mint bolond a lyukra, erre semmit nem mondott.Engem pedig már nagyon zavar ez a probléma!

2012. nov. 17. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azért a képhez hozzátartozna a korod, a súlyod, a magasságod is. Mert ugye egy 90 évesnek ezek a tünetek nagyon jók lennének, de egy huszonévesnek nem annyira. Te biztosan ismered a korodat, meg a dokid is. De mi aztán egyáltalán.

2012. nov. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
38 éves vagyok, nő,170 cm magas és 60 kg :)
2012. nov. 18. 19:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Tovább kell keresni az okokat. A korod, a nemed, a testméreteid nem indokolják a tüneteidet. Fogadok, hogy nem dohányzol, és nem is iszol több alkoholt, mint én. Az igazság az, hogy hasonló koromban, hasonló tünetekkel kínlódtam. Aztán megnézettem a szememet, hát kellett szemüveg. Később elhagytam a cigit, és a piát. Azóta a bajaim 95% a megszűnt. Mára már a szemüveg sem kell. de ez egy másik történet.
2012. nov. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Valóban, nem iszom, nem dohányzom, mindíg is elleneztem a káros szenvedélyeket.Kávét is ritkán iszom, az is ilyen gyengébb cappuccino.

Szemészhez időről időre eljárok, a szemüvegem jó.Szóval, ezért rejtély számomra.Tovább fogom kérdezgetni az orvost, hátha elküld még valami vizsgálatra, ami közelebb vihet a megoldáshoz.

2012. nov. 19. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!